Ušetrite čas aj pri cvičení a aj tak schudnite

Ten, kto tvrdí, že cvičenie vyžaduje enormne veľa času, sa mýlia. Cvičiť môžete len krátko, aj napriek tomu potom môžete schudnúť. Nikde sa nepíše, že krátka workoutová videá sú menej efektívne než hodinová cvičenie v posilňovni. Všetko záleží od intenzity tréningu a od toho, ako sa k tomu postavíte. Ak patríte k ľuďom, ktorí nemajú zrovna času nazvyš, napriek tomu chcete schudnúť, máme pre vás niekoľko tipov, ako ušetriť čas a navyše schudnúť do leta potrebnej kilogramy.

Cvičenie nemusí byť len žrútom času, aj tí najviac vyťažení môžu do svojho denného harmonogramu primiešať trochu športu. V súčasnej dobe drvivá väčšina ľudí si myslí, že schudnúť sa dá len pri hodinových a dlhších tréningoch, ale to je omyl. Schudnúť sa dá mimochodom aj vtedy, kedy času mnoho nemáte. Len sa musíte uhryznúť a trochu zmeniť svoj deň. Vstávanie skôr či vtesnané tréningov do jediných voľných chvíľ počas dňa, to skrátka obnáša chudnutie s časom v chrbte.

Schudnite za pol hodiny

Ak vás ťaží čas, ak času nemáte dostatok, napriek tomu chcete schudnúť, odporúčame sa zamerať na kratšie tréningy, ktoré ale budú oveľa intenzívnejšie. Aj za pol hodiny možno spáliť tristo kalórií, ak človek vynaložia dostatok úsilia a do tréningu sa vrhne po hlave a s plnou silou. Na internete nájdete hromadu cvičenia, ktoré sú intenzívne a pri ktorých sa spáli veľa kalórií počas chvíľky. Napríklad cvičenie HIIT alebo Tabata, to sú príklady efektívnych, no krátkych cvičenie.

Nedopriavajte si pri cvičení veľa odpočinku

Ak vás trápia čas, rozhodne by ste nemali u silového tréningu príliš odpočívať. Pár sekúnd na vydýchanie stačí, potom sa opäť pustite do cvičenia. Navyše len pri vytrvalom, efektívnom cvičení dokážete spáliť toľko, koľko potrebujete. Nebojte sa silového tréningu, len teda to nepreháňajte s odpočinkom. Oddýchnite si až večer pred spaním.

Cvičte pokojne aj doma

Ak nemáte čas na chodenie do posilňovní, nikde sa nepíše, že by ste nemali cvičiť doma. Na internete je hromada návodov a videí pre efektívne cvičenie, preto si u obľúbeného seriálu workoutové video pustite a dajte si do tela.

Môže sa Vám ešte páčiť...