Už ste počuli o novej dubajskej atrakcii?

Cestovanie je v dnešnej dobe pomerne populárne. Ľudia cestujú dnes a denne, je to hlavne vďaka tomu, že doprava z jedného miesta na druhé nie je až taká drahá, ako si celý rad z nás myslia. Hlavne cestovné agentúry ponúka skutočne mnoho zaujímavých pobytov za úplne fantastické ceny – bolo by škoda takýchto výnimočne nízkych cien nevyužiť. V súčasnej dobe sa veľmi často jazdí napríklad na Bali, kde môžete byť skutočne blízko exotickým druhom zvierat. Tiež sa veľmi hojne jazdí napríklad do Dubaja, ktorý je známa tým, že tu zažijete vážne skutočne všetko. Takých atrakcií, ktoré sem lákajú turistov, je opäť viac. Pribudla k nim nová, mestská zipline dráha, ktorá sa opäť zapísala do knihy rekordov!

To by nebol Dubaj, keby sa tu novinky nepremietli do rekordných rozmerov. V Dubaji skutočne zažijete úplne všetko, môžete si tu miesto mačky zaobstarať geparda, môžete si zahrať golf či tenis v oblakoch, môžete tu navštíviť dokonca Benátky, a to aj s gondolami. Dubaj je mesto nemožnosťou, v ktorom sa aj to najviac bláznivé želanie stane skutočnosťou.

Najviac tu nájdeme adrenalínové atrakcie, ktoré sem lákajú najväčšie množstvo ľudí. Ďalším lákadlom je tu už spomínaná zipline dráha, ktorá je tou najdlhšou na celom svete.

Koľko meria?

To by nebol Dubaj, keby novinky neboli rekordné. Nová zipline dráha, ktorú nájdete v mestskej štvrti Dubai Marina, je dlhá necelý kilometer. Na svedomí ju má manažér Mohammed Javad, ktorý sa radí taky medzi milovníkov adrenalínových a extrémnych športov a zážitkov.

Taky tento muž veľmi dobre vie, že Dubaj si na extrémnosti a na adrenalínu zakladá, preto sa rozhodol navrhnúť túto zipline dráhu, ktorá sa tak zaradila medzi najlepšie atrakcie Dubaja – patrí napríklad medzi lezenie po mrakodrapoch alebo skydivign.

Od kedy je prístupná?

Ak sem zavítate, dráha už pre vás bude pripravená. Je spustená od decembra minulého roka, ale treba myslieť na to, že lístky na tento fenomenálny zážitok sú vypredané minimálne týždeň dopredu.

Môže sa Vám ešte páčiť...