Už ste sa zoznámili s robotickú chladničkou?

Určite to poznáte – v noci zrazu máte chuť na niečo dobré, ale nechce sa vám vstávať z postele, aby ste si pre nejakú tú pochúťku do chladničky došli. Veľakrát chcete len niečo podať k televízii, ale vstať z toho gauča je pre vás nepredstaviteľne náročná aktivita, ktorú zrovna nechcete podnikať. Rozhodnete sa preto radšej zostať sedieť a necháte si zájsť chuť. Našťastie však dnes existuje taká chladnička, ktorá vám tieto problémy vyrieši – príde totiž za vami sama!

Svet inovácií, technológií a vynálezov neustále ide dopredu. Ide to vidieť hlavne na aktuálnych vynálezoch, ktoré sa postupne ukazujú svetu. Jedným z nich je potrebné chladnička, ktorá vám vyrieši problémy, ktoré sú spojené hlavne s neustálym chodením do chladničky pre niečo na jedenie, keď sa napríklad práve pozeráte na televíziu. Je totiž robotická a príde za vami kedykoľvek, keď budete potrebovať.

Ako vyzerá?

Rozhodne vás zaujme aj vzhľadovo, pretože sa jedná o veľmi štýlovú, hoci bielu, ale malú krabičku, ktorá vyzerá úplne ako klasická tá chladnička, na ktorú ste zvyknutí, a ktorú máte doma. Je to taký kocka na bielom podstavci, napriek tomu po dizajnovej stránke je vážne unikátna. Hlavný rozdiel, ktorý ju odlišuje od ostatných chladničiek, je ten, že má svoje uši, ktoré má stále nastražené. Akonáhle ju totiž niekto zavolá, akonáhle začuje svoje meno, príde – kamkoľvek, či už ste v jedálni, v obývacej izbe alebo v chladničke. Samozrejme ju nesmie zraziť prah alebo deficit.

Ako sa spotrebič volá?

Tento spotrebič sa nazýva veľmi krásne a tak, aby bolo meno ľahko zapamätateľné a aby chladnička svoje meno samozrejme rozoznala. Hovorí sa jej „Ku“. Počúva hlavne vďaka vstavanému softvéru, ktorý práve vie skvele reagovať na slová či vety. Má tiež rad senzorov, ako je tomu u klasického samoobslužného vysávača, ktoré sú potrebné k tomu, aby nespadol zo schodov alebo nerozbil sa o prah. Navyše v sebe neustále aktualizuje mapu okolia, preto stále stopercentne vie, kde ste a kde ich ona.

Môže sa Vám ešte páčiť...