Ako si užiť dovolenku v Beskydách

Chystáte sa na dovolenku do Beskýd? Skvelý nápad! Ak túžite po pokoji, pokoji a po chvíľke oddychu, Beskydy sú pre tento účel úplne dokonalé. V súčasnej dobe je navyše more už menej atraktívne ako v minulosti, ľudia začínajú navštevovať jednotlivé kúty Českej republiky. Uvedomili si totiž, že pokoj a pohodu im dopraje najmä príroda, nielen šumiace more a palmy vlajúce do vetra. Ak ste zvolili dovolenku v Beskydách, urobili ste naozaj dobre. Poradíme vám, ako si ju poriadne užiť. 

Každá dovolenka by mala byť samozrejme odpočinková, na druhej strane by sa malo jednať o zážitkovú dovolenku, na ktorú budete dlho spomínať. Keď ste išli do zahraničia, pamätali ste si najmä dlhé večery a dlhé dni, počas ktorých ste len ležali pri bazéne alebo pri mori. Dovolenka by mala byť však o niečom inom, nemyslíte? Ostatne to vám bude počas dovolenky v Beskydách dopriate. 

Dovolenka v prírode 

Dovolenku v Beskydoch možno označiť za dovolenku v príroda. Krása beskydskej prírody je známa široko, ďaleko, preto sa o nej presvedčte sami. Na dennom zozname vecí, ktoré by ste mali stihnúť urobiť, by jednoznačne mal byť výšľap na Lysú horu, čo je dnes najvyšší vrchol Moravskoslezských Beskýd. Lysá hora je nádherná sama o sebe, ale výhľad, ktorý ponúka zo svojho vrcholu, je ešte krajšia. Ostatne, presvedčte sa sami. 

Okrem Lysej hory je krásna tiež Medvedia skala, Bučasí vodopády alebo Satinský vodopády, ktoré sú označované za klenot Lysej hory, a to preto, že nie všetci Satinský vodopády nájdu či objaví. 

Oddýchnite si vo wellness 

Ako sme spomenuli, dovolenka by mala byť predovšetkým o odpočinku. Ten si doprajete vo wellness v Rekreačným centre Sepetná, kde je možnosť ubytovať sa. Ubytovať sa môžete nielen v hoteli, ale aj v penzióne, v chate alebo v bungalovoch. Wellness však nie je jediné lákadlo do tohto centra. Lákadlom je aj fenomenálny reštaurácia, kde sa poriadne nadlábnete po dlhom turistickom dni.dovolenou v Beskydách 

Môže sa Vám ešte páčiť...