Bolí vás kĺby? Aj s tým vám v kúpeľoch pomôžu

Do kúpeľov sa jazdí väčšinou vtedy, keď sa liečite s nejakou vážnou chorobou alebo kedy telo potrebuje regeneráciu po dlhej, náročné liečbe nejakého ochorenia. V dnešnej dobe sa však do kúpeľov jazdí aj za oddychom. Ak máte dojem, že sa nachádzate dlhodobo v strese, že je toho na vás veľa, je načase odísť do kúpeľov a podstúpiť masáže či rôzne procedúry, pri ktorých je nutné byť úplne uvoľnení. Rovnako tak odíďte do kúpeľov vtedy, kedy vás bolia kĺby, či máte iné problémy s pohybovým aparátom. 

Pri výbere kúpeľov dbajte na špecializáciu. Nie všetky kúpele sa zameriavajú na problémy pohybového ústrojenstva. Medzi špičky sa radí hlavne slovenských a maďarské kúpele, z ktorých sme vám vybrali tie najlepšie z najlepších. 

Aké slovenských kúpele sa zameriavajú na problémy pohybového aparátu? 

Na slovenskom sa nájde skutočne veľa kúpeľov, ktoré sa zameriavajú na problémy pohybového ústrojenstva. Je teda skutočne ťažké vybrať len tie najlepšie. 

K tým najvyhľadávanejším a najlepším kúpeľom na slovenskom, ktoré sa zameriavajú na problémy pohybového aparátu, patrí termálne kúpele Trenčianske Teplice, ktoré sa nachádza v okrese Trenčín. Sú to jedny z najstarších kúpeľov vôbec, teplé pramene tu boli objavené už v roku 1247. 

Okrem Trenčianskych Teplíc ľudia navštevujú aj termálne kúpele Bešeňová. Kúpele sa ukrývajú v malej obci na slovenskom, ktorú nájdeme v okrese Rožumberok. Obec je známa prevažne kvôli termálnym prameňom, ale aj vďaka archeologickým náleziskám. 

Aké maďarské kúpele sa zameriavajú na problémy pohybového ústrojenstva? 

Čo sa týka maďarských termálnych kúpeľov, aj tu ich nájdeme skutočne veľa. Je teda opäť ťažké vybrať len niektoré kúpele, ktoré stoja za navštívenie. 

Ak by sme mali spomenúť termálne kúpele, kde sa môžete tešiť na skutočne kvalitnú starostlivosť, zmienime Bükfürdő. V těhchto termálnych kúpeľoch sa ukrýva neuveriteľných 32 bazénov, z ktorých termálne vonkajšie bazény majú až 38 stupňov Celzia. 

Môže sa Vám ešte páčiť...