Viete, aké jedlá spomaľujú váš metabolizmus?

Každý človek by mal dbať na to, čo jej. Bohužiaľ ľudia si na svoju stravu hľadí len vtedy, ak chcú schudnúť. To je napokon teraz. Plavková sezóna nám klope na dvere a ľudia sa rýchlo snažia schudnúť to, čo za posledného pol roka nabrali. Začínajú samozrejme u jedálnička, pretože jedálniček je osemdesiat percent úspechu. Ak patríte k ľuďom, ktorí si jedálniček taky zostavujú a ktorí zároveň nevedia, aké potraviny do neho rozhodne nepridávať, vybrali sme vám takéto potraviny či konkrétne už hotové jedlá, ktorá výrazne spomaľujú ľudský metabolizmus, po čom nikto, kto chce schudnúť, netúži. 

Pri chudnutí je dôležité svoj metabolizmus naštartovať a zrýchliť ho. Ak totiž je metabolizmus pomalý, nebudete chudnúť tak efektívne, neuvidíte žiadne výsledky. Mnohí ľudia si do svojich jedálničkov nižšie uvedenej pokrmy rovnako zaraďujú, lenže potom sa čudujú, že výsledky nie sú, aj keď je ich jedálny lístok upravený. Mrknite teda do svojho jedálnička a zistite tak, či aj vy máte v ňom niektorý z nižšie uvedených pokrmov. Ak áno, radšej ho z jedálnička vyhoďte. Chudnúť zrazu budete zase efektívnejšie. 

Stop biele múke 

Je vo vašom jedálničku biele pečivo alebo prípadne iný produkt z bielej múky? Okamžite to z jedálnička vyraďte. Nie je žiadnym tajomstvom, že práve cestoviny, tiež pečivo alebo napríklad kalorická pizza metabolizmus výrazne spomaľuje. Samozrejme aj v tomto prípade platí, že občas si ich doprajte, človek by si ani pri chudnutí nemal odopierať to, čo má rád, ale radšej dajte prednosť trochu iným pokrmom, ktoré metabolizmus skôr zrýchli. 

Pozor na jogurty 

Pri výbere jogurtov v obchode buďte trochu ostražitejší. Sledujte ich zloženie. Ak nie ste milovníkom kvalitných gréckych jogurtov, pravdepodobne chcete siahnuť po klasických ochutených jogurtoch. U nich však kontrolujte zloženie, môžu byť totiž plné nepotrebných cukrov spomaľujúcich metabolizmus. 

Ani hovädzie nie je najlepší 

Mäso je plné bielkovín, ale zase nie je mäso ako mäso. Dajte si pozor na hovädzie mäso, ktoré by nemalo byť stálicou vo vašom jedálničku. 

Môže sa Vám ešte páčiť...