Viete, odkiaľ sa vzal nápis Hollywood?

Každý človek by sa jedného dňa chcel pozrieť do Ameriky. Je to skrátka a dobre krajiny, v ktorej je úplne všetko. Američania sú známi svojou inou kultúrou i tým, že si žijú prakticky iný život ako u nás. Ak patríte k ľuďom, ktorí uvažujú nad tým, že by sa do Ameriky pozreli, iste by ste najradšej zavítali do krásneho Los Angeles. Toto mesto je známe nielen vďaka svojej prezývke „Mesto anjelov“, ale tiež vďaka obrovskému nápisu „Hollywood“, ktorý sa rozprestiera na kopci Mount Lee v tunajšej milionárskej oblasti Hollywood Hills. 

Je len málo symbolov, ktoré dokážete hneď vymenovať, keď sa povie slovné spojenie „Spojené štáty americké“. Niekomu sa ihneď vybaví Socha slobody, inému sa vybaví Empire State Building, inému sa však vybaví obrovský nápis Hollywood, ktorý leží na kopci Mount Lee v štvrti Hollywood Hills. 

Ako sme spomenuli, jedná sa o jeden zo symbolov Ameriky, kvôli ktorému sa do Ameriky každým rokom schádzajú davy turistov. Otázkou je, kde sa tu vlastne vzal? 

Kde sa vzal, tu sa vzal nápis Hollywood 

Málokto vie, že nápis Hollywood na kopcoch stojí už skoro sto rokov. V roku 1923 ho sem postavili developeri, pre ktoré mal byť nápis reklamou na novo stavanú štvrť. Vtedajší nápis bol však omnoho dlhší, obsahoval „LAND“ na konci. Dokonca aj svietil, čo už teraz nie je aktuálne. 

Po jednoduchom roku a pol sa mal nápis odstrániť, ale keďže rástol vtedy filmársky priemysel rýchlosťou blesku, rozhodlo sa, že z nápisu sa stane symbol herectvo a filmárčiny. Odstránil sa však spomínaný prídavok „LAND“. 

Nápis sa niekoľkokrát menil 

Je zaujímavé, že tento nápis sa počas rokov niekoľkokrát menil. Napríklad sa menil pri príležitosti príchode pápeža. Tiež sa pozmenil v čase, keď do Hollywoodu prišla celoštátnej televízie FOX. 

Dnes je nápis Hollywood tým najviac fotogenickým miestom na celom svete. Dokonca bol roku 1973 vyhlásený za chránenú pamiatku. 

Môže sa Vám ešte páčiť...