Všimli ste si nových, ale drahších velkosti Milky?

Sladkosti miluje úplne každý z nás. Mnoho ľudí sa síce v čase, keď na každom rohu číha rýchle občerstvenie, snaží jesť zdravo, ale občas tej čokoláde naozaj neodoláme. K tým najobľúbenejším čokoládam v Česku sa radí rozhodne čokolády značky Orion, ďalej Kinder alebo práve Milka. Milku poznáme hlavne vďaka fialovým kravám, ktoré sú dominantou všetkých reklám. A práve táto čokoláda sa dneska ukázala s tak trochu inú infláciou. Všimli ste si zmenšených podôb tejto čokolády, ktorú však kúpite za úplne rovnaké ceny? 

Milku dneska skutočne milujú ľudia naprieč generáciami. V súčasnej dobe je to skutočne veľmi obľúbená čokoláda, ktorú si raz za čas kúpi úplne každý. Ak aj vy do tejto skupiny patríte, určite ste si zmenšenej veľkosti nevšimli. Obaly sú totiž stále rovnaké, rovnaké zostávajú aj ceny. 

Jedná sa o „shrinkflation“ 

To, čo sa teraz u čokolády Milka objavuje, je takzvaný shrinkflaction. Jedná sa vlastne o kombináciu slov „zmenšiť“ a „inflácie“ (teda slová „shrink“ a „inflation“). 

Podľa všetkého patrí spoločnosť k tým, ktoré sa bojí zdražovať. Preto sa rozhodla čokolády Milka nenápadne zmenšiť, pričom ceny zostávajú rovnaké. Toto nenápadné zmenšovanie by malo pokračovať, ale stále to musí zostať v takej veľkosti, ktorá príde zákazníkovi úplne bežná. 

Kedy sa na toto zmenšovanie prišlo? 

Na toto zmenšovanie sa prišlo zhruba v polovici minulého roka, kedy došlo k zníženiu hmotnosti z 300gramového balenie na 280gramové balenie produktov Milka. Čo sa týka Nuts & Raisins Milky, tak tu hmotnosť klesla na 270 gramov. 

V rovnakom množstve sa predávajú čokolády jogurtové, v opticky rovnakom balení (avšak s nižšou hmotnosťou) sa začali predávať aj čokolády Milka Waves Biscuit či Waves Caramel. 

Čo je však zaujímavé, tak je to, že okrem čokolád Milka sa zmenšila aj obľúbená čokoláda Toblerone, a to z 400 gramov na 360 gramov. 

Môže sa Vám ešte páčiť...