Výber vhodných svadobných šiat

Ako vybrať správne svadobné šaty, aký zvoliť strih, materiál a farbu? Prinášame tipov, ktoré pomôžu pri rozhodovaní. O tom aké svadobné šaty sa hodí práve pre váš typ postavy, na čo sa pri výbere zamerať a dať si pozor.

presýpacie hodiny

Typ postavy, ktorou sa pýši napríklad Jennifer Lopez. Ženská postava s plným poprsím aj boky a štíhlym pásom. Zdôraznite ženské krivky a zamerajte sa predovšetkým na zvýraznenie štíhleho pásu. Voľte tesný bohato zdobený korzet. Sukňa môže byť v A-strihu, teda široká naberané princeznovská sukne alebo mierne znížený pás. Ak ste vyšší a štíhlejší, môžete zvoliť aj strih morská panna.

hruška

Typ Věstonickej Venuša s postavou, čo sa smerom zhora nadol rozširuje, s užším hrudníkom i pásom a širšími bokmi. Je potrebné zoštíhliť spodnú polovicu tela a vytvoriť ilúziu výraznejšieho a objemnějšíhopoprsí. Voľte empírový alebo A-strih so zvýšeným pásom a jednoduchú jemne sa rozširujúcej hladkou sukňu, ktorá skryje širšie boky. Vhodný je aj pevnejší materiál, taft alebo satén, čo sám o sebe dokáže dobre držať tvar a nebude obopínať vaše boky. Vyhnite sa príliš bohatým a výrazným sukniam. Zvýraznite hlavne hornú polovicu tela.

obdĺžnik

Typ Cameron Diaz, tak trochu chlapčenská postava s približne rovnako širokými ramenami i boky a nevýrazným pásom. Odhaľte štíhle opálené paže, napríklad vhodne zvolený korzet s výstrihom zvýrazňujúcim poprsie. Voľte šaty s bohato naberanú sukňou, empírový alebo A-strih s mierne zvýšeným pásom, opaskom, výraznou brošňou alebo iným zdobením. Vyvarujte sa okrúhleho výstrihu. Odhaľte šiju a voľte šaty s úzkymi ramienkami alebo bez ramienok a veľmi efektné odhalený chrbát.

trojuholník

Typ postavy so širšími ramenami a hrudníkom, užší pás a štíhle nohy. Horná polovica postavy teda pripomína obrátený trojúhelník.Zvýrazněte dolnú polovicu postavy k dosiahnutiu väčšej symetrie. Pritiahnite pozornosť dolu pomocou asymetrické alebo skladané sukne. Voľte šaty, ktoré pri tanci vie rafinovane odhaliť lýtka a kolená. Teda čo najjednoduchšie hornú časť a veľmi zaujímavú spodná časť šiat. Voľte menej zdobený korzet a ramená nechajte odhalená, výstrih v tvare V opticky zúži hrudník. Pekne vyzerá aj znížený pás, kratšie sukne azdobený spodný lem. Vyvarujte sa úzkych sukní.

jablko

Typ postavy s väčším poprsím i boky, nevýrazným pásom a štíhlejším nohami. Snažte sa vytvoriť pas a siluetu proporcionálne postavy. Tesný šnurovacie korzet kombinujte so širokou sukňou. Vyvarujte sa radšej korzetu s priečnymi sklady alebo veľkým zdobením. Vhodné je pozdĺžne zdobenie, ktoré predĺžia trup. Odhaľte ramená a paže, výstrih voľte menej výrazný, do V, keďże srdiečkový. Pas zvýrazní brošňa, opasok alebo iné zdobenie. Sukňa by sa mala rozširovať hneď od pása a vhodný je pevnejší materiál, ktorý drží tvar.

Môže sa Vám ešte páčiť...