Vyberáme kvety na okenný parapet

Pri zariaďovaní domácnosti by sme mali klásť veľký dôraz aj na výber kvetov. Predsa len kvety sú súčasťou domácnosti, ktorá robí domácnosť krásnu, útulnú a príjemnú. V súčasnej dobe sa volí najmä vždyzelené rastliny, o ktorých si ľudia myslia, že sú nenáročné. Všetky vždyzelené izbové rastliny však nenáročné nie sú, mnohé sú dokonca oveľa náročnejšie ako klasické, kvitnúce kvety, ktoré si vsádzame najmä na záhradu alebo na skalku. Ak však potrebujete oživiť svoj okenný parapet v interiéri, poradíme vám, aké kvety sú pre okenný parapet ako stvorené. 

Keďže izbových rastlín existuje veľa, mnohí ľudia, ktorí sa vo svete rastlín neorientujú, však nevedia, aká kvet je tou pravou a vyvolenú. Aby ste nezvolili zlú rastlinku, ktorá by sa do interiéru nehodila, odporučíme vám niekoľko alternatív, z ktorých si môžete vybrať tú svoju pravú vyvolenú. 

1) Orchidea 

Na okenný parapet sa hodí najmä krásna kvety zvané orchidey, ktoré však nie sú vhodné pre všetky. Predsa len orchidey sú náročné kvety, ktoré potrebujú svoj vlastný substrát, potrebujú tiež zvláštny kvetináč a inú zálievku, než na akú sú zvyknutí bežné kvety. Keď však budete obetovať svoj čas, dočkáte sa nádherného rastu kvety, ktorú bude obdivovať každá návšteva. Keď však orchidea odkvitne, nevyhadzujte ju, len vydržte a ona zasa pokvitne. 

2) Fialky 

Medzi klasické kvety, ktoré sídli na okennom parapete, patrí aj fialky, ktoré miluje nejeden z nás. V súčasnej dobe volí ľudia modernejšie kvety a na fialky sa zabúda, je to však škoda, pretože sú nenáročné a krásne. A tiež u nich platí to, že po odkvitnutí zase rozkvitnú, ak im dáte čas a budete sa im riadne venovať. 

3) Brečtan 

Mnohí ľudia si myslia, že brečtan je typická záhradné kvetina, ktorú možno pestovať len na záhrade. Lenže opak je pravdou. Brečtan je ideálny kvetinou do kvetináčov na okno, pretože je krásne plazivý. Vyžaduje však svetlo, teplo a pravidelnú zálievku. 

Môže sa Vám ešte páčiť...