Vyberáme osvetlenie do domácnosti

Premýšľate nad modernizáciou domácnosti alebo nad jej prípadnú rekonštrukciou? Radi vám poradíme, a to napríklad s osvetlením. Osvetlenie je neoddeliteľnou súčasťou našich domovov, bohužiaľ sa na neho veľmi často zabúda alebo sa rieši až naposledy. Je to zvláštne, veď sa svetlami vždy počítame, berieme ich ako samozrejmosť. Možno preto na ne paradoxne zabúdame. Avšak keď teraz rozmýšľate nad modernizáciou vášho príbytku, iste listujete mnohými časopisy o bývaní. V každom časopise však nájdete iné tipy na domáce osvetlenie a človek sa v tom zrazu nemôže vyznať. Preto sme sa rozhodli vám poradiť. 

Do detských izieb patrí farebná detská svietidlá 

Ak zariaďujete detskú izbu, zamerajte sa predovšetkým na detské svietidlá. Práve detská svietidlá sú to najlepšie, čo môžete nainštalovať do detských izieb. V súčasnej dobe si môžete vyberať zo skutočne mnoho zaujímavých a krásnych prevedení, obľúbené sú najmä ružová svietidlá pre dievčatká a modrá pre chlapcov. 

Ak ste zatiaľ v očakávaní a neviete, akého pohlavia bude dieťatko, voliť môžete neutrálny šedú alebo žltú farbičku. 

Do kúpeľní patrí bodovky 

„Bodovky“ čiže bodové svetlá sú nestarnúci a nadčasová. Dnes sa tento typ osvetlenia montuje predovšetkým do kúpeľní, kde nie je priestor na masívne, luxusné lustre. Aj keď sú bodovky pomerne drobné a často sa inštalujú do miest, kde nejdú vidieť, dokážu vždy skvele rozžiariť miestnosť, v ktorej sú nainštalované. 

Okrem kúpeľní je vhodné inštalovať bodové osvetlenie aj do spální, kde nie je masívny luster potrebný. 

Masívne lustre patrí do obývacích izieb 

Masívne lustre síce nepatrí do spální, ale za to patrí do obývacích izieb. Práve obývacie izby sú miestnosti v dome, kde na prvý pohľad musí zaujať práve luster, ktorý by mal byť dostatočne veľký, ale zase nie obrovský. Skrátka by mal byť tak akurát veľký, napriek tomu dominantný. 

Môže sa Vám ešte páčiť...