Vyberte do svojho interiéru ten správny sedací vak. Poradíme vám s výberom

Chcete po nejakej dobe oživiť svoj interiér nevšedným nábytkom či bytovým doplnkom, ktorý by bol praktický, ale zároveň aj štýlový? V takom prípade by ste sa mali rozhodnúť pre sedací vak, ktorý je podľa posledných prieskumov doslova hitom vo svete bývania. Je to skvelá alternatíva ku klasickým stoličkám, na ktorých sa po dlhšej dobe nesedí vôbec pohodlne.

Aj keď sú sedacie vaky obrovským lákadlom, väčšina ľudí od nich nakoniec upustí, pretože sa stretne s obrovskou ponukou na trhu, z ktorej si človek skrátka nemôže rýchlo vybrať. Preto sme sa rozhodli vám pomôcť s výberom, pretože sme si veľmi dobre vedomí toho, že výber sedacieho vaku do interiéru nie je ľahká záležitosť.

Na čo sa zamerať pri výbere sedacieho vaku

Ponúka sa predovšetkým jedna otázka, a síce na čo sa zamerať pri výbere sedacieho vaku. Úlohu hrá bezpochyby tvar, ktorý by mal byť správny, aj veľkosť sedacieho vaku a jeho nosnosť. Farba a dizajn – to sú samozrejme tiež dôležité kritériá, ale ešte dôležitejšia je výplň sedacích vakov.

Vyberajte zo širokej ponuky

Možno ste si doteraz mysleli, že sedací vak má iba jeden jediný tvar, ale tak to naozaj nie je. Sedací vak je možné zakúpiť v podobe hrušky, aj futbalovej lopty alebo napríklad v podobe kresla či taburetu. Ideálne sú predovšetkým sedacie vaky v podobe hrušky, ktoré zaisťujú dokonalú podporu celému telu.

Ako sme však spomenuli, veľmi dôležitá je pri výbere správneho sedacieho vaku jeho výplň. Práve výplň patrí k najdôležitejším parametrom tohto bytového doplnku. Pokiaľ by ste si chceli kúpiť kvalitný sedací vak, jeho výplň musí byť EPS guličky, ktoré sú o veľkosti od dvoch do siedmich milimetrov. Jedná sa o veľmi pohodlný materiál, ktorého je možné v prípade potreby vymeniť (náhradná náplň je ľahko na zohnanie). Pokiaľ ste však milovníkom ekológie, siahnete s najväčšou pravdepodobnosťou po sedacích vakoch, ktoré sú vyplnené pohánkovými alebo špaldovými šupkami.

Môže sa Vám ešte páčiť...