Ako vybrať kuchynského robota?

Vo svojej kuchyni oceníme mať hromadu kuchynského riadu a kuchynských pomocníkov. V súčasnej dobe sa nezaobídeme bez klasického tyčového mixéra, nezaobídeme sa často ani bez kuchynského robota, ktorý si obstarávajú nielen babičky, aby nemuseli treba s cestom toľko pracovať, ale tiež aj mladšie ženy. Kuchynský robot je rozhodne skvelý pomocník, ktorý dokáže urýchliť varenie, pečenie aj inú přípravu obľúbených pokrmov. Ak ste rozhodnutí o tom, že si takého robota do svojej domácnosti prinesiete, mali by ste vedieť, podľa čoho sa v prípade nutnosti rozhodovať. 

Ak ste v minulosti zatúžili po kuchynskom robotovi, určite ste boli prekvapení ohromnú ponukou na trhu, ktorá naozaj nemala konca. Kuchynskí roboti sú dnes veľmi žeravé tovaru na trhu, túžia po nich naozaj kdekto. V prípade, že chcete jedného takého robota domov, poradíme vám, podľa čoho sa rozhodovať. 

podľa veľkosti 

Rozhodne by ste mali mať najskôr na pamäti veľkosť. Bude vám stačiť mini kuchynský robot alebo radšej siahnete po väčšom modeli? Odporúča sa im investovať do väčšieho kuchynského robota, menšie sú bohužiaľ veľmi nepraktickí. 

Akú má kuchynský robot výbavu? 

Taktiež je potrebné dbať na to, akú má kuchynský robot výbavu a čo všetko vie. Zvyčajne je súčasťou balenia hnetací hák, tiež plochý šľahač, prípadne nalievací štít a nerezová miska, ktorá je o rôznych objemoch. Samozrejme si vyberte taký, ktorý vie to najzákladnejšie. Ak však v kuchyni trávite viac času alebo viac pečiete, kuchynský robot by toho mal vedieť oveľa viac. 

Pri výbere značky sa vždy informujte o dostupnosti náhradných dielov, príslušenstva a súčastí. Môže sa stať, že sa vám miska rozbije alebo že sa metličky zlomí. V takom prípade musíte mať možnosť si ich opätovaná zakúpiť či dokúpiť. Nie všetci kuchynskí roboti majú možnosť dokúpiť si jednotlivé súčiastky, ďalšie príslušenstvo a diely, čo je škoda – robota si v prípade poničení nejakého dielu musíte kúpiť znova. 

Môže sa Vám ešte páčiť...