Ako si vybrať nábytok do obývačky

Správný nábytek do obýváku

Či už býváte sami alebo s rodinou, vaša obývacia izba je dôležitý priestor. Táto izba je miesto, kde vaša rodina trávi čas spoločne, a to je miestnosť, kde väčšina z vašich hostí strávi väčšinu svojho času. Voľba nábytku, ktorý vytvára príjemný, uvítací vzhľad a zároveň je odolný proti opotrebeniu každodenného života je kľúč v získavaní tento priestor pracovať pre vaše potreby.

Zmierte

Použite zvinovací meter alebo metrovú tyč, zmierte dĺžku a šírku miestnosti. Taktiež sa zamierte rozmery akýchkoľvek výklenkov či iných zapustených priestor v miestnosti. Na základe tohto merania plánujte.

Vytvorenie pôdorysu

Môžete použiť štvorčekovaný papier, ale môžete tiež načrtnúť to na bežný papier v poznámkovom bloku alebo obyčajného papiera do tlačiarne. Určite, koľko miesta môžete ušetriť na nábytok a načrtnite niekoľko rôznych spôsobov, ktorými sa nábytok vojde do miestnosti. Mali by ste sa tiež venovať faktoru aspoň voľného priestoru medzi kusmi nábytku. Je dôležité mať voľný prechod miestnosťou.

Skontrolujte, ako do priestoru zasahujú dvere. Zmierte, ako široký prechod môže zabrániť možným budúcim nehodám. Nechcete si kúpiť kus nábytku, len aby zistili, že sa nemôžete dostať do vášho domu či izby.

Po zistení, koľko miesta môžete ušetriť na nábytok a kam chcete potenciálne kusy umiestiť, označte tie medzery na podlahe a získate lepšie vizuálne predstavy. Použite pásku maliara alebo rozprestreté listy novín.

Premýšľajte o tom, ako bude miestnosť slúžiť. Ak vaša obývacia izba bude pôsobiť ako miesto pre každodenné rodinné stretnutie, budete potrebovať stabilné, odolné proti škvrnám kusy nábytku, najmä ak vaše deti sú ešte malé. Na druhú stranu, ak vám bude obývacia izba slúžiť len pre príležitostných hostí, môžete sa rozhodnúť pre viac krehkých kusov vyrobených s jemných tkanín.

Môže sa Vám ešte páčiť...