Ako si vybrať tú pravú sedačku do obývačky?

Jakou sedačku?

Rovnako ako všetko ostatné v tejto dobe nekonečnej voľby, kedy sa nám ponúkajú nekonečné možnosti, pokiaľ ide o výber pohovku. Môžete si myslieť, že presne viete, čo chcete, ale akonáhle budete chodiť do predajne alebo prehliadať obrázky on-line, môžu štýly, tvary a prispôsobenie alternatívy stať ohromujúci. Ušetriť čas, peniaze a potenciálny kupujúci má výčitky svedomia a používať tieto tipy získať jasnú predstavu o tom, čo chcete (a to, čo potrebujete!) Pred začatím vlastného lovu.

Najprv zvážte veľkosť

Ak máte väčšiu obývaciu izbu, budete sa musieť rozhodnúť, koľko z obývacej izby chcete, aby váš gauč zaplnil. Chcete, aby zahŕňal aj iné pohovky či kresla? Chcete konferenčný stolík? Ak áno, jednoduchá pohovka, alebo jeden s ľahkým tvaru písmena L je pravdepodobne najlepšie voľba. Ak hľadáte pohovku, ktorá bude ústredným bodom vašej obývacej izby, hľadajte tvarovo oblejšie gauč, ktorý zaberá trochu viac priestoru a poskytuje mnoho sedenie. Ak máte malý obývacia izba, šanca, že budete potrebovať menšiu gauč. S menším priestoru, akýkoľvek gauč alebo pohovka bude v centre pozornosti, a preto je dôležité vybrať niečo, čo je praktické, ale tiež silné konštrukcie, ktorá nesie a dopĺňa zvyšok priestoru.

Rozhodnite sa, ako presne bude sofa orientovaná

Úspešne organizuje životný priestor a je analýzou vášho životné štýlu. Čo robíte najviac v tomto priestore? Máte radi sadnúť si po celom dni k televízii? Uistite sa, že gauč čelí televízii v správnom smere. Schádzate sa v obývačke, kvôli hranie hier alebo s priateľmi na pohár vína? Vytvorte polo kruh (alebo dokonca úplný kruh) okolo stredového stola.

Má vaša rodina používať obývacia izba na oddych, relaxáciu a čítať? Obklopte pohovku stoličkami a vankúšmi a vytvorte viac oblastí sedení, ktoré si môžete vychutnať jednotlivo, alebo ako veľké skupiny.

Určite tvar, ktorý bude vyhovovať miestnosti najlepšie

Teraz, keď ste sa rozhodli o funkcii vašej pohovky, to je čas prísť na to, ktorý tvar jej pomôžu naplniť tento účel.

Tvar guľatejší je o niečo priaznivejšia na menšom priestore kladie za cieľ slúžiť ako zhromaždisko pre skupiny ľudí, ale môže byť tiež ideálny pre mediálne miestnosti.

Ak chcete implementovať ďalšie stoličky a stoly vo svojom obývacej izbe, ležadlo alebo váľandu by mohol byť vhodnou alternatívou k tradičným pohovke. To ešte poskytuje posedenie pre niekoľko ľudí, ale je kompaktný a môže pracovať ako sofistikovanejšie verzie futonu.

Výskum poťahových materiálov

Ktorá bude pre vás najlepšie? Estetika je dôležitá, ale funkčnosť je kľúčová, pokiaľ ide o výber materiálu pre vašej pohovky. Mnohí z nás by si radi, dopriali plyš, lebo bielu semišovú pohovku. -Sú tak nádherné, ale tak nebezpečné. Ale môže to byť zlá voľba, ak máte domáce zvieratá alebo malé deti, ktoré môžu spôsobiť nejaké vážne škody.

Kožený – predovšetkým v tmavších farbách – trvale v štýle, zvyčajne nosia dobre s vekom a môže byť pomerne ľahko čistiť.

Ďalšou možnosťou je zvoliť, aby bol váš gauč čalúnené vo tkaninách určených na venok. Mnoho spoločností teraz vyrába tkaniny, ktoré odolávajú škvrnám, vode a vyblednutiu od slnka.

Vyberte si štýl, ktorý dopĺňa váš domov

To môže byť trochu ťažké donútiť svoj vlastný osobitý štýl, aby ustúpil pri výbere typu pohovky, ktoré sa prirodzene hodia do vášho domova. Ak je váš štýl elegantný a moderný, je vhodné vybrať niečo, čo sa vyjadruje, čistými líniami a dramatickými farbami.

Ak je váš domov eklektický mix farieb a vzorov, gauč, ktorý kombinuje niekoľko štýlov (napríklad vinobranie gauči znovu čalúneným farebné tkaniny, alebo modernejšie tvar s tradičnými akcentmi) by mohol byť dokonalým vyjadrením vašej chuti.

Ak je váš štýl trochu viac tradičný, bude klasicky štruktúrovaná pohovka v neutrálnych farbach tkaniny obstojí v skúške času a bude dobre pracovať s rôznymi farbami a doplnenie kusov.

Vybrať farbu: jasnú, tlačenú, alebo neutrálne?

Z re-čalúnenie nábytku sa stala relatívne lacná voľba pre každého, kto chce prispôsobiť kus nábytku.

Nebojte sa zvoliť gauč s možnosťou jedinečného tlače! Je možné pridať prekvapivo osobný dotyk a rýchlo transformovať dojem z celej miestnosti.

Ak ste príliš nervózny experimentovať s výraznejšou farbami a vzormi vašej pohovky, vždy môžete rozhodnúť pre funky pohovku, ktorý možno využiť ako konferenčný stolík. Ak bude pridať jemnejší zmysel pre rôznorodosť do vašej obývačky, zatiaľ čo dopĺňať ďalšie klasické pohovky a kreslá.

Môže sa Vám ešte páčiť...