Ako vybrať správny parfum?

Pekne voňať – aj to sa podieľa na dobrom prvom dojme. Ak sa stretnete s človekom, ktorý nie práve pekne vonia, pravdepodobne si celý čas pri stretnutí budete v hlave pohrávať s myšlienkou, že by sa daný človek mohol navoňať, že by si mohol zaobstarať nejaký parfum. Lenže je potrebné si uvedomiť, že daný človek možno nevie, ako si správny parfum vybrať. Možno si nikdy parfumy nevyberal a teraz si tiež nie je istý tým, ktorý parfum je ten pravý. Preto Neodsudzujte ľudí za nie práve sympatický pach, radšej im poskytne rady, ako na výber správneho parfumu.

Keď prídete do parfumérie, dýchne na vás množstvo rôznych parfumov a vy si nemôžete vybrať, aký je pre vás ideálny a aký je vhodný. Často potom pod ťarchou predavačky kúpite parfum, ktorý je úplne odlišný s tým, čo vám vonia. Preto prinášame niekoľko rád, vďaka ktorým si domov prineste parfum, ktorá bude pre vás ten pravý.

Neroztierajte si parfum na zápästie

Pri výbere správneho parfumu je dôležité, aby ste si parfum neroztírali na zápästí. Väčšina ľudí si po streknutí parfumu na zápästí rozotrie kvapky parfumu, a tým dôjde k rozbitiu všetkých vôní a vôňa sa začne meniť. Aby ste predišli tomu, že prídete domov s vôňou, ktorá vám vlastne nevonia, neroztierajte si ju na zápästie.

Nekopírujte priateľku alebo kamarátku

Odporučila vám kamarátka nejakú vôňu? Nemusíte sa hneď rozbehnúť do najbližšej parfumérie a jednu takú si kúpiť. Treba mať na pamäti, že vám môže voňať niečo úplne iné, preto kamarátku nekopírujte. Navyše je potrebné myslieť na to, že na každom človeku sa parfum rozkladá trochu inak, dôvodom sú odlišné pH zložky. Na vás teda môže vôňa voňať krapet inak ako na ostatných.

Vyberajte vždy s rozvahou

Ak vyberáte v parfumériách, mali by ste pri sebe mať vždy zrnká kávy. V takom množstve parfumov, ktoré okolo seba máte, potrebujete neutralizovať jednotlivé vône, a k tomu kávové zrná sú určené.

Môže sa Vám ešte páčiť...