Ako vybrať tie správne biele džínsy?

Biele džínsy sú nestarnúcou klasikou, ktorá sa objavuje každú jar a leto. Sú extrémne štýlové, dajú sa skombinovať s ležérnym aj formálnym oblečením a sú veľmi pohodlné aj v teplejších dňoch. Pokiaľ vo vašej skrini zatiaľ chýba, je najvyšší čas vyraziť na nákupy. Ako vybrať tie najlepšie?

Najlepšia je bavlna

Biele džínsy by nemali vyzerať ako legíny, a tak by nemali tesne obopínať nohy zhora nadol. Najlepšie sú preto džínsy vyrobené zo 100% bavlny bez vyššieho percenta elastanu. Také džínsy nie sú strečové, takže zo začiatku môžu pôsobiť nepohodlne a tvrdo, ale po čase sa bavlna prispôsobí tvaru tela a na najviac exponovaných miestach sa vytiahne. Pokiaľ sa necítite dobre v rovných džínsoch, vyberte si voľnejší strih.

Aký strih vám pristane?

Bielym džínsom najviac pristane vysoký alebo stredný pás, ktorý skryje aj väčšie bruško. Pokiaľ ale máte veľmi štíhlu postavu a páčia sa vám širšie nohavice, môžete si dovoliť aj klasické bokovky. Dĺžka nohavíc by mala končiť tesne nad členkom a lem by mal byť rovný, rozstrapkané okraje sú už dávno minulosťou. V kombinácii s topánkami v telovom odtieni na vyššom podpätku budú vaše nohy vyzerať dlhšie a štíhlejšie.

Voľte silnejší materiál

Úskalia bielych džínsov je to, že ak sú vyrobené z nekvalitného alebo príliš tenkého materiálu, môže cez ne presvitať spodnú bielizeň. To často neodhalíte priamo v obchode, ale až na priamom slnečnom svetle. Tenká látka navyše odhalí všetky nedokonalosti postavy. Voľte preto radšej vždy silnejší denim, ktorý je ale zároveň dostatočne vzdušný.

Aby biele džínsy vydržali žiarivé počas celej sezóny, je nutné sa o ne dobre starať. Neperte ich príliš často, inak môžu zošednúť. Pri praní nepoužívajte príliš horúcu vodu a rozhodne nepoužívajte bielidlo. Namiesto neho džínsy po vypraní zaveste na priame slnko, ktoré má mierne bieliace účinky. Pokiaľ sa na džínsoch nedopatrením objaví škvrna, zasiahnite čo najrýchlejšie. Kávu odstráni mydlo, červené víno peroxid vodíka a krv skúste odstrániť zubnou pastou.

Môže sa Vám ešte páčiť...