Vydajte sa do Ekvádoru za pokladom

V súčasnej dobe je cestovanie veľmi obľúbené. Niet sa čomu čudovať, veď dnes existuje toľko skvelých spôsobov dopravy, že by bol hriech ich všetky nevyužiť. Avšak je nutné podotknúť, že si mnoho ľudí naivne myslí, že sa dá cestovať hlavne počas letných, horúcich mesiacov, ale nie je tomu ani zďaleka tak. Leto je síce najlepšie obdobie pre letné dovolenky, ale ani zďaleka to nie je jediné ročné obdobie, počas ktorého sa ponúka vycestovanie do inej krajiny, než je Česká republika.

V súčasnej dobe sú stále populárnejšie také typy cestovanie, kde si idete takzvane na vlastnú päsť, teda zažijete úplne famózny dobrodružstvo, ktoré sa vám hlavne vryje do pamäti. V poslednej dobe sú hojne využívané lety na Bali alebo sa jazdí do Talianska či Grécka za poznávaním pamiatok. Avšak okrem pamiatok by ste mohli využiť napríklad takú honbu za pokladom – je libo putovanie po Ekvádoru?

Zavítajte do jediného národného parku v Ekvádore!

Na ekvádorskom pacifickom pobreží nájdete len jeden, jediný národný park. Volá sa Machalilla a skrýva v sebe mnoho tajomstiev. Jedná sa o zhruba 70 tisíc hektárov, ktoré sa rozprestierajú na území Manabi. Nie je to však púšť, ale je to tropický prales, ktorý nadchne hlavne karibským štýlom. Najviac sem ľudí láka takzvaná Strieborný ostrov, okolo ktorého panujú najrôznejšie povesti a rozprávajú sa o ňom rôzne príbehy. Podľa všetkého sa tu vraj strážia tajomstvo slávneho korzára.

Vydajte sa za pokladom a odhaľte tajomstvo

Ak patríte k takým tým bádateľom, ktorí milujú cestovanie na vlastnú päsť, milujú hádanky a najradšej sú vtedy, kedy môžu tieto dve svoje záľuby spojiť, potom urobíte úplne najlepšie, keď sa vydáte práve do tohto národného parku. Rozhodnite sa zavítať práve sem a rozhodnite sa odhaliť tajomstvo dávneho korzára, ktoré sa spájajú samozrejme s pokladom, ktorá je podľa povesti tu ukrytý.

Mimo to vás tu nadchne hlavne rybárčenie, ktoré je tu už tradíciou. Budete sa môcť vydať nielen po stopách korzára, ale aj po stopách mnohých kultúr, ktoré tu žili pred tisíc rokmi.

Môže sa Vám ešte páčiť...