Výhody a nevýhody jednotlivých podláh

Zariaďujete si svoje bývanie? V tom prípade určite premýšľate nad tým, akú podlahu budete voliť do svojho domova. Každá miestnosť si vyžaduje absolútne inú podlahu, preto dajte na naše odporúčania. Prinášame vám zoznam výhod a nevýhod jednotlivých podláh, ktorý sa vám určite bude hodiť. Vyvarujete sa tak chybným rozhodnutiam, ktorých by ste neskôr ľutovali. 

Výhody a nevýhody kachličiek 

Kachličky sa pokladajú najmä do kúpeľní, kde sa neustále trúsi voda. Kachličky sú podlaha, ktorá len tak nesplesnivie ako iné druhy podláh. V kúpeľniach sa nimi pokrývajú aj múry, čo tvorí krásnu a štýlovú kúpeľňu. Na podlahu sa kachličky pokladajú aj v chodbe alebo v kuchyni, kde tiež stojíte o praktickú, dobre umývateľnou a udržiavateľnou podlahu. 

Výhodou kachličiek je najmä to, že sa jednoducho a ľahko udržujú. Dajú sa ľahko vysať aj umyť mokrou špongiou alebo mopom. Pozor si dajte len na to, aby ste na kachličky nepustili nejakú ťažkú vec, pretože by mohla prasknúť. To sa však stáva minimálne. K nevýhodám patrí to, že sú kachličky veľmi studené a plesne z pazúrov sa ťažko odstraňujú, ak sa vyskytnú. 

Výhody a nevýhody drevené podlahy 

Drevená podlaha sa hodí najmä do spální alebo do obývacích izieb, kde tvorí veľkú parádu. Aby ste však nestúpal na studenú podlahu, je nutné, aby ste ju pokryli dekoratívnym koberčekom alebo umelou kožušinkou, ktorá je teraz štýlová a in. 

Výhodou drevených podláh je najmä nadčasovosť a to, že krásne vyzerá. Nevýhod je však oveľa viac. Je nutné o drevenú podlahu správne starať, inak jej životnosť nebude najdlhšia. Drevené podlahy sú bohužiaľ veľmi drahé. 

Výhody a nevýhody kobercov 

Do mnohých miestností domu sa obstarávajú koberce, ktoré sa pokladajú najmä do spální, obývacích izieb alebo detských izieb, a to z jedného prostého dôvodu – koberce sú mäkké, príjemné na dotyk a teplúčko, čo oceníte najmä po ránu, keď opúšťate svoju vyhriatu posteľ. Medzi nevýhody sa radí údržba kobercov. Škvrny a iná špina ide z koberca len ťažko nadol. 

Môže sa Vám ešte páčiť...