Vykúzlite štýlovú kabelku z prestierania!

Dneska pomerne veľa času trávime na sociálnych sieťach, ale sociálne siete nemusí byť vždy zlé, ako si mnoho ľudí myslí. V poslednej dobe hlavne na Instagramu začínajú kolovať najrôznejšie videá, ktoré nás vážne nenechajú spať, kým neskúsime to, čo sa vo videu deje. Nie je to však žiadna zlo, ale je to vyrábanie. Mnoho videí totiž teraz obsahuje postupy na výrobky, ktoré si môžeme doma urobiť za pár korún. Navyše sú vážne krásne a rad z nich využijeme napríklad ako darček niekomu blízkemu k narodeninám.

V súčasnej dobe je populárny treba výroba sviečok zo zaváracích pohárov alebo napríklad kabelka z prestieranie, ktorú si dnes vysvetlíme a vyrobíme. Je vážne štýlová a vkusná, navyše farebne si ju môžete vyrobiť podľa seba. Dáte do nej nielen potrebné dokumenty do práce, ale tiež sa do nej vojdú obľúbenej knihy určené pre čítanie napríklad do vlaku či električky. Samozrejme je vhodná len tak na výlet či prechádzku, kedy do nej dáte len to najdôležitejšie.

Čo budeme potrebovať?

Potrebovať budeme dve klasické okrúhle prestieranie, ktoré kúpime napríklad v Ikei za dvadsať korún jedno. Farebne je to na vás, ale práve tú farbu bude mať kabelka. K tomu si musíme zakúpiť širšie šnúru či látku – niečo ako obväz, ktorý použijeme ako boky, a tiež nesmieme zabudnúť na kúsok provázku a nejaký väčší korálku, ktorý poslúži ako zapínanie. Ako zapínanie však môžete použiť aj klasické cvočkami.

Ako na to?

Najskôr si prišijeme šnúru (alebo niečo ako obväz) k bokom prestieranie tak, aby nám vyšla už kabelka – prestieranie sú teda akési boky kabelky, ktoré sú najdôležitejšie, látka ako obväz sú boky kabelky, ktoré však prišijeme tak, aby nám prestieranie držali do zhruba troch štvrtín. Musíme ponechať otvor, ktorými budeme vkladať veci do kabelky. Táto látka však musí byť dostatočne dlhá, aby nám poslúžila ako ramienko. Potom už len ku kabelke prišijeme zapínanie, ktoré je buď v podobe cvočkov, alebo v podobe pútka urobeného zo šnúrky a korálku, ktorý pútkom prevlečieme pri zapnutí.

Môže sa Vám ešte páčiť...