Vymaľujte hravo svojpomocne. Poradíme vám, ako na to

Múry v našom dome nezostanú pekne namaľované neustále. Počas každodenného života sa špiní, vymazávajú sa, preto ich treba raz za čas znova vymaľovať. Ak vaše steny doslova volajú po novom nátere, ponúka sa otázka, či zavolať profesionálny maliara z Ostravy, ktorí sa zaoberajú maľovaním izieb už dlhé roky, alebo či maliara izieb radšej nevolať a vymaľovať si svojpomocne. Obe rozhodnutia majú svoje pre i proti.

Ak sa rozhodnete zavolať si maliara z Ostravy, budete mať múry vymaľované pomerne rýchlo, krásne, navyše sa okolo neurobí neporiadok, ktorý by ste pracne upratovali, ak by ste sa pustili do maľovania svojpomocne. Na druhú stranu však maliara musíte zaplatiť, čo sa mnohým ľuďom nepáči. Tí, ktorí nechcú dávať peniaze zo svojho vrecka, nemusí smútiť, že ich múry nebudú vymaľované krásne. Máme totiž pre nich niekoľko tipov, ako vymaľovať hravo a vkusne svojpomocne.

Koľko farieb musím kúpiť?

V súvislosti s maľovaním musíte navštíviť obchod s farbami a maliarskymi potrebami. Tým pádom sa pravdepodobne pýtate, koľko farby musíte kúpiť. Plochu, ktorú budete musieť vymaľovať, musíte taktiež spočítať. Ku konečnému výsledku dôjdete tak, keď spočítate výmery natieraných plôch a údaje o priemernej výdatnosti. Všeobecne platí, že čím hrubší povrch budete natierať, tým viac farby budete potrebovať.

Akú maliarsku pomôcku mať po ruke?

Múry môžete vymaľovať s mnohým náradím. Existujú valčeky, štetce alebo štetky a striekacie pištole. Pre natieraní veľkých plôch sú najvhodnejšie klasické valčeky, ale okolie okolo zásuviek, vypínačov alebo napríklad okolo kuchynských liniek sa oplatí vziať štetčekom. Majte preto po ruke ako valček, tak samozrejme aj štetec.

Tmelenie je nutnosť

Pred každým maľovaním by malo dôjsť ešte k jednému veľkému kroku, a to ku tmelenie. Vďaka tmelenie sa spraví a zarovnajú nedokonalosti. Ideálne je použiť práškový tmel, ale vhodný je tiež akrylátový tmel. Akrylátový tmel je vhodný najmä na zakrytie prasklín v okolí okien či dverí.

Môže sa Vám ešte páčiť...