Ako vytvoriť väčší miestnosť z malého izby?

Veľa ľudí si zháňa svoje nové bývanie. Keďže väčšina ľudí žije v meste, zháňa sa predovšetkým po príjemných bytoch, ktoré sú aktuálne k mání. Samozrejme často nenájdu presne to, čo hľadali, ale môžu si to, čo chcú, z daného bytu vytvoriť. Platí to najmä pri zariaďovaní miestností, pretože väčšinou nájdete byty nezariadené, teda kúpa všetkého vybavenia je ďalší zásah do peňaženky. Jedná sa ale o investíciu, ktorá nebude tak márna, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Vybavenie domácnosti je dlhodobejšie riešenie, preto musíte dbať na to, aby sa vám daný nábytok páčil, aby ste vkusne vymaľovali a doplnili všetko skvelými doplnkami, ktoré jednoznačne budú stáť za to minimálne rok. 

Pri maľovaní izieb si mnohokrát uvedomíte, že nejaká miestnosť je veľmi malá. Túžite ju ale aspoň vzhľadovo zväčšiť. V tom zrazu vidíte problém, pretože zväčšiť len tak miestnosť predsa nepatrí k tým najjednoduchším záležitostiam. Musíte sledovať rôzne trendy a tipy či rady, ktoré popisujú v nejednom časopise o bývanie, je potrebné zaznamenať, ako teda daný izba môžete aspoň pohľadovo zväčšiť. Nebojte, nejedná sa o nič ťažkého, čo by ste nezvládli, len skúste zakomponovať bielu farbu či nábytok. 

Väčších rozmerov aspoň opticky dosiahnete jednoznačne tak, keď vymaľujete na bielo a k tomu pripojíte biely stôl. Keďže sa jedná o rovnakú farbu, pokojne môžete zvoliť aj užšie verzii stolčeku. Tak vám zrazu príde, že stôl je skoro prilepený na stene, aj keď to tak v skutočnosti nie je. Je to len súhra farieb. A práve o súhre farieb je celá veda týkajúca sa zväčšovanie miestností. Keď mu si dáte pozor práve na túto vec, budete mať opticky miestnosť o dvadsiatich metroch štvorcových väčšie. Ak doladíte ešte vhodné doplnky, potom tiež s nimi môžete vytvoriť miestnosť trošku rozľahlejšie. Veľmi opatrne postupujte napríklad pri voľbe postele alebo nočných stolíkov. Keďže táto sada zaberá veľa miesta, je nutné, aby ste volili správny tvar, ktorý nebude pokoj zmenšovať, ale naopak zväčšovať. 

Môže sa Vám ešte páčiť...