Vytvorte postavu presýpacích hodín pomocou oblečenia

Postava presýpacích hodín je snom mnohých žien. Úzky pás, široké boky a plná hruď sú asociované so ženskosťou a eleganciou, prirodzene má tento tvar tela len asi 10 % svetovej populácie. Našťastie existujú spôsoby, ako vytvoriť túto postavu aspoň opticky. Vašimi najlepšími priateľmi budú tvarovacia spodná bielizeň a štýlové opasky.

Vyberte ten správny top

Zavinovacie topy a šaty prirodzene priťahujú pozornosť k pásu a zvýrazňujú krivky. Čím je oblasť pása sofistikovanejšia, tým výraznejšieho efektu dosiahnete. V kombinácii s výstrihom do V navyše opticky predĺžia postavu a zoštíhlia ju. Pokiaľ nemáte v šatníku zavinovací top, prepásajte aspoň dlhšie tričko alebo šaty zdobeným opaskom alebo šatkou.

Nechcete sa vzdať svojej obľúbenej košele, ale pripadá vám, že vaše krivky skôr schováva, než odhaľuje? Nebojte sa ju zastrčiť do nohavíc alebo sukne s vyšším pásom. Košeľa ale musí byť dobre ušitá z ľahkého a nekrčivého materiálu a tiež by vám mala dobre sedieť.

Dajte šancu crop topom. Pokiaľ si vyberiete voľnejší strih a skombinujete ho s vyššími nohavicami alebo sukňou, ktoré končia v najužšom mieste vášho pása, úžasne zalichotí vašej postave. Vyberajte neutrálne farby, špagetové ramienka alebo čipkový materiál.

A čo na nohy?

Čo sa týka nohavíc, na vytvorenie dokonalej postavy presýpacích hodín budete musieť opticky predĺžiť nohy. V tom vám urobia najlepšiu službu nohavice s vyšším pásom a širšími alebo rovnými nohavicami, ktoré schovajú nedokonalosti. Pokiaľ nohavice prepásate opaskom, máte vyhrané.

Pokiaľ patríte k ženám, ktoré rady nosia sukne, poobzerajte sa po takej, ktorá bude decentne obopínať vaše boky a od nich splývať dole. Pri výbere myslite na to, že čím tuhší a silnejší bude materiál, tým menej lichotivá sukňa bude. Vyhnite sa volánikom, riaseniu a aplikáciám v oblasti bokov, inak by mohla pôsobiť až príliš robustne a skôr než presýpacie hodiny bude vaša postava pripomínať hrušku.

Môže sa Vám ešte páčiť...