Vytvorte si tašku zo starého trička

Určite máme doma veľa starého oblečenia. Samozrejme, je to bežné najmä u žien, ktoré sa už dlho netajili tým, že nakupovanie je pre ne zábavou alebo dokonca koníčkom. Páni niekedy krútia hlavou nad tým, ako a najmä koľko dokážu za pár hodín minúť na jednotlivé kúsky oblečenia, ktoré sa nápadne podobajú na kúsky, ktoré už majú vo svojom šatníku. Samozrejme, keď triedite takýto šatník a vytvárate priestor pre nové kúsky, myslite na to, že nemusíte vyhadzovať všetky kúsky, ale že môžete niektoré staré kúsky jednoducho odložiť a vytvoriť z nich niečo nové.

Mnohé staré kúsky sa dajú naozaj premeniť na niečo úplne krásne a vkusné. Napríklad zo starého trička si môžete ľahko vyrobiť peknú látkovú nákupnú tašku, ako je táto. Takéto kabelky sú momentálne naozaj horúce, takže nemusíte míňať peniaze na tento štýlový kúsok, stačí nájsť tričko, z ktorého ho vyrobíte. Stačí postupovať podľa pokynov.

Krok 1

Najprv preložte tričko na polovicu, aby ste mali výstrih. Tričko však musí byť otočené nápisom alebo obrázkom naruby, pretože tričko budeme na konci pri nosení obracať.

Krok 2

Odstrihnite rukávy spolu s výstrihom, aby ste vytvorili akýsi pomyselný živôtik – je dôležité, aby jednotlivé odstrihy boli v oblúku. Po strihu nebudete mať žiadne rukávy ani výstrih.

Krok 3

Spodný okraj odstrihnite vodorovne. Toto bude šitý lem, ktorý ste odstrihli. Tento pás sa potom použije na dobré a pevné zviazanie vystrihnutého lemu.

Krok 4

Otočte tričko a zrazu máte dokonalú tašku, ktorú si môžete vziať so sebou na každý nákup. Navyše je vyrobené z vášho obľúbeného trička, ktoré vám už nemusí dobre sedieť. Váš obľúbený motív tašky je tak stopercentne zabezpečený.

Ak sa vám kabelka páči a chcete trochu kvalitnejšie spracovanie, ušite napríklad krivky strihu na šijacom stroji. Týmto spôsobom nebudú nerovnosti viditeľné. Ak je na taške obrázok, pokojne ho vymaľujte. Farby na textil nájdete v každej galantérii.

Môže sa Vám ešte páčiť...