Využite matematiku na trvalé schudnutie

Nepoznáme nikoho, koho by nezaujímala téma chudnutia alebo všeobecne rekompozícia postavy. Takmer nikto so svojim telom totiž nie je spokojný a rád by na ňom pracoval. Bohužiaľ, zlú stravu neprecvičíte.

Diéty nefungujú

Ako sa hovorí, strava je pri chudnutí 80% úspechu. Priemerná žena vyskúša za život cez päťdesiat rôznych diét, hovoria výskumy. Možno to číslo nie je tak nadnesené, ako sa zdá. Každý, kto sa kedy stretával s nadváhou a chcel sa jej zbaviť, vie, že to nie je také jednoduché. A preto vyskúšate všetko, čo sa dá. Necháte sa zlákať reklamou na detoxikačné kôry pomocou ovocných štiav, vyskúšate nejesť sacharidy alebo vynechať večeru. Ale do pár týždňov máte všetko zhodené zase späť.

Stavte na matematiku

Ako teda funguje udržateľné zbavovanie sa nadbytočných kíl? Predovšetkým pomaly a s rozvahou. Princíp je jednoduchý – vždy musíte prijať menej kalórií ako cez deň vydáte. Výpočty, koľko kalórií za deň spálite, nebudú úplne presné, pokiaľ sa nepodrobíte výskumu na na to určenom prístroji. Ani dnešné múdre hodinky na zápästí vám to nepovedia úplne presne. Musíme sa teda spoliehať na dávno ustanovené rovnice, ktoré zohľadňujú mieru aktivity a tréningu cez týždeň.

Na druhej strane prijímané kalórie dokážeme dnes sledovať vcelku presne. Stačí si stiahnuť nejakú aplikáciu na to určenú a vážiť si a zapisovať každé jedlo. Bez váženia to nepôjde, iba ak by ste celý týždeň jedli len balené a priemyselne spracované potraviny, kde je gramáž uvedená. Na to by ale telo asi nereagovalo úplne dobre.

Akonáhle si zápis osvojíte, držte si hodnoty pod vypočítanými kalóriami výdavky a máte napoly vyhrané. Teraz už stačí len taký jedálniček neporušovať, nepresahovať dané množstvo a vydržať. Časom si veľkosť porcií osvojíte natoľko, že už nebudete potrebovať váhu.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár