Za vrak pokojne aj niekoľko miliónov? Možné je všetko.

Mať v garáži poklad, o ktorom ani neviete, že ho máte, sa môže stať skutočnosťou. Vozidlo, ktoré budúci mesiac zamieri do aukcie, nevyzerá ako auto za 1,4 milióna korún. Lenže práve na toľko si ho usporiadatelia akcie cení. Prečo? Jedná sa o vzácny model E-Type radu 1 FixedCoupé z roku 1962. Najprv majiteľovi riadne slúžil, lenže posledných 20 rokov bol iba odstavený v garáži. 

Konkrétne vzácne FixedHeadCoupé z najvyhľadávanejšie prvej série mieri do aukcie v anglickom Birminghame. Prvý majiteľ auto kúpil 4. apríla 1962 a radoval sa z neho nasledujúcich 35 rokov. V roku 1997 potom vozidlo predal druhému vlastníkovi, ktorý ho schoval do garáže a plánoval jeho renováciu. Na tú ale bohužiaľ aj kvôli sťahovanie nového majiteľa do inej časti Anglicka nikdy nedošlo. Krásny, pôvodne tmavomodrý Jaguar tak zostal opustený po dlhých dvadsať rokov. 

Za tú dobu samozrejme výrazne schátral. Najsmutnejšie pohľad je asi na interiér, ktorý ani zďaleka nepripomína kabínu luxusného „gétéčka“. Aukčná sieň Classic Car Auctions napriek tomu očakáva, že sa E-Type predá za čiastku medzi 38 000 až 44 000 libier, teda po prepočte za 1,2 až 1,4 milióna korún. Okrem raritnosti k prekvapivo vysokej cene prispieva tiež vzácne pravostranné riadenie, manuálne, jasná histórie a predovšetkým takmer rad originálnych dielov. Pôvodný je napríklad aj brzdový systém. Zato treba predná kapota bola v minulosti vymenená. Človeka, ktorý si legendárny kupé v aukcii zaobstará, samozrejme čaká množstvo práce s renováciou. Tá navyše bude stáť veľa peňazí. Na druhú stranu E-Type prvej série je skutočne vyhľadávaným zberateľským artiklom, ktorého ceny sa v prípade dokonalého stave pohybujú okolo 2,6 milióna korún. 

Môže sa Vám ešte páčiť...