Záclony v našom interiéri: sú dôležitou súčasťou z hľadiska praktického aj dekoratívneho

Závesy sa môžu stať nenápadným doplnkom vášho interiéru alebo naopak jeho dominantou. Ich farba môže byť náročná v kombinácii s iným prvkom vášho interiéru, napríklad s vankúšmi. Potom vyzerajú úplne úžasne. Ale je tu aj ďalší účel: môžu zabrániť neželaným pohľadom z ulice do vašich okien. Môžu tiež zabezpečiť zatemnenie a pomôcť vám nerušene spať. V skutočnosti sú do určitej miery aj hlukovou bariérou.

Dôležité sú aj panciere

Tak ako samotné záclony a závesy, aj garniže môžu ovplyvniť vzhľad vašej miestnosti. Garniže sa vyrábajú z plastu, kovu alebo dreva. Každý z týchto materiálov má svoje výhody a nevýhody a každý sa môže hodiť k inému materiálu. Napríklad plastové garniže sa môžu pochváliť rôznymi nezvyčajnými vzormi a farbami. Z hľadiska nosnosti a životnosti však budú na tom horšie. Najmä farebné plastové garniže sa môžu časom opotrebovať.

Drevené a kovové garniže

Najobľúbenejšou voľbou sú drevené alebo kovové garniže. To, ktorý z nich si vyberiete, do určitej miery ovplyvní vzhľad vášho interiéru – drevené garniže sa jednoducho nehodia k modernému nábytku s vysokým leskom. Drevo aj kov sú odolné materiály, ktoré by mali dlho vydržať. Výhodou drevených garniží je ich vzhľad a skutočnosť, že ich môžete podľa potreby orezávať. Vyzerajú veľmi pekne, ale časom sa môžu prehýbať (najmä ak nesú ťažké závesy). Niektoré kovové garniže sú tiež dĺžkovo nastaviteľné, takže ich môžete ľahko prispôsobiť akémukoľvek oknu. Sú pomerne odolné a majú vysokú nosnosť.

Kvalita je kľúčová

Na trhu sú garniže v rôznych cenových reláciách. Je veľmi dôležité, aby ste si kúpili dostatočne kvalitnú garnižu, ale nepreplácali za ňu. Je tiež dobré ušetriť nejaké peniaze, ale nie na úkor kvality. Dobrou voľbou je preto vybrať si renomovaného dodávateľa garniží.

Môže sa Vám ešte páčiť...