Zásady zdravého životného štýlu. Nepodceňujte spánok ani pohyb

Zistili ste, že váha ukazuje nepáčivé číslo? Potom s tým niečo urobte! Zmeňte svoj spôsob stravovania a svoj životný štýl všeobecne. Posledné prieskumy ukazujú, že človek počas pandémie pribral v priemere sedem kilogramov. Zatočte s týmito nabranými kilami a osvojte si skôr zásady zdravého životného štýlu, ktoré by síce každý mal už dávno stáť, ale ich pripomenutie stojí za to.

Dostatočne spite

Mýli sa ten, kto sa domnieva, že zdravý životný štýl je len a iba o zdravom stravovaní a dostatočnom pitnom režime. Kdeže. Piliere tohto spôsobu života sú oveľa širšie. Napríklad dostatočne spite.

Áno, síce niekomu stačí šesť hodín a je plný energie, iný potrebuje osem, ale riaďte sa priemerom. Človek by mal počas dňa naspať sedem hodín. Snažte sa v tomto priemere držať a naučte svoje telo tomuto zvyku. Nadbytok spánku a naopak aj jeho nedostatok totiž môže viesť k neplánovanému priberaniu.

Nepodceňujte pohyb

A samozrejme nesmieme zabudnúť na pohyb. Aktivita je súčasťou zdravého životného štýlu a nezáleží na tom, či hovoríme o krátkej prechádzke v popoludňajších hodinách alebo o cvičení v pravom slova zmysle, kedy si pustíme dvadsaťminútový workout a dáme sa do práce.

Pokiaľ sa chce človek hýbať, mal by začínať pomaly. Stačí iba pár minút denne, ktoré budeme venovať fyzickej aktivite. Niekedy dokonca stačí sa len na desať minút pretiahnuť a máte splnené.

Obmedzte alkohol

Alkohol je síce skvelá vec, keď má človek plnú hlavu vecí, na druhú stranu nie je práve vítaný, keď sa práve nachádzate v móde chudnutia. Stojí totiž za celkovou dehydratáciou organizmu, čo je presne ten jav, ktorému sa chcete vyhnúť. Vedľajšími, ale rovnako nebezpečnými rizikami je poškodenie pečene a samozrejme depresia.

Samozrejme netvrdíme, že základom krásnej, štíhlej figúry je úplné odstránenie alkoholu za vášho života. To nie. Len jeho príjem trochu znížte.

Môže sa Vám ešte páčiť...