Zaujímavosti o Londýne

Vďaka neustále rastúcemu množstvu letových spojov sa v súčasnej dobe dostaneme skutočne do akejkoľvek časti sveta. Medzi najpopulárnejšie miesta sa však stále radí Londýn, ktorý nemá o turistov núdza. Nemôžeme sa tomu čudovať, veď je to jedno z miest, kam sa dostaneme aj bez platného cestovného pastu. Stačí nám iba občiansky preukaz, aj keď už nie je Londýn súčasťou Európskej únie. Ak sa do tohto mesta chystáte, prinášame vám niekoľko zaujímavostí, vďaka ktorým sa nebudete radiť medzi neznalých turistov, ktorí budú len blúdiť od pamiatky k pamiatke. 

Towe of London 

Kto by nepoznal Tower of London. Jedná sa o pevnosť, ktorá je jednou z tých hlavných turistických pamiatok. V minulosti pevnosť slúžila ako väzenie pre väzňov vyšších spoločenských vrstiev. Okrem toho sa tu tiež popravovalo, a to konkrétne v kamennom komplexu. Popravený tu bol napríklad aj Josef Jakobs v roku 1941. popravovalo sa tu teda až do 20. storočia. 

Teraz je však táto pevnosť obrovským lákadlom najmä preto, že sa tu uchovávajú britskej korunovačné klenoty. 

Temple Church 

Máloktorý turista vie, že môže práve v Londýne navštíviť anglickú základňu tajomných templárskych rytierov. Tou základňou je takzvaný Temple Church, ktorý nájdete v londýnskej štvrti City. Zároveň sa jedná o architektonický skvost, je to skutočne jeden z najzaujímavejších kostolov britskej metropoly. 

Taxi 

Previezť sa v taxíku po Londýne, to je sen každého turistov a dalo by sa povedať, že je to aj povinnosť. Keby však takéto taxíky neboli tak drahé! Ceny sú však zodpovedajúcemu tomu, čo musia vodiči taxíkov vedieť. Napríklad musí vedieť všetky ulice naspamäť, musí ich poznať ako svoje topánky, inak nemôžu získať licenciu. 

komunistický manifest 

Komunistický manifest nemusíme nijako predstavovať. Je to skrátka a dobre kniha, ktorá najväčšou mierou ovplyvnila naše dejiny. Málokto vie, že práve táto kniha bola z veľkej časti vyhotovená v Londýne, a to konkrétne v čitárni Britského múzea. 

Môže sa Vám ešte páčiť...