Zdravotné problémy, ktoré spôsobuje workoholizmus

Pokiaľ hovoríme o workoholizmu, hovoríme o pojme označujúcim závislosť na prácu. V súčasnej dobe sa jedná o pojem pomerne známy, ktorý mnohým ľuďom nie je nijak cudzie. Ľudia, ktoré možno označiť za workoholikov, majú prácu na prvom mieste, nevedia sa baviť o ničom inom ako o práci, neustále odkladajú svoje koníčky a nemajú časť na rodinu a priateľov. Bez práce si nevedia predstaviť ani minútu, nevie odpočívať a zároveň im nerobí problém pracovať od rána do večera. Bohužiaľ si len hŕstka workoholikov uvedomuje, že workoholizmus so sebou nesie aj celý rad zdravotných problémov. Už len z toho dôvodu je potrebné s workoholizmom čo najskôr zatočiť.

Slabne imunitný systém a zvyšuje sa krvný tlak

Ako už bolo spomenuté, workoholici sú ľudia, ktorí neza odpočinok a ktorí ani odpočívať nevedia. Bohužiaľ ich telo sa doslova premáha, čo vedie následne k zdravotným problémom. Workoholizmus sa podpisuje tak na fyzickom, respektíve telesnom, tak i na duševnom zdraví človeka.

Vplyvom workoholizmu začína slabnúť imunitný systém a dochádza k častejším bolestiam hlavy a taktiež k častejšie únave. Zvyšuje sa riziko kardiovaskulárnych ochorení, na ktoré sa podľa posledných štatistík najviac zomiera v Českej republike. Rad ochorení srdca je spôsobená vysokým krvným tlakom, ktorý workoholikov taktiež postihuje a ktorý je pre človeka veľmi nebezpečným javom.

Ľudia, ktoré sú závislí na prácu, veľmi často trpia nespavosťou, taktiež sú nepokojní a v mnohých prípadoch sa dostavuje aj nesústredenosť. Nie sú uvoľnenie, v tele sa im hromadia napätie a stres, ktorý je taktiež dôvodom mnohých ochorení.

Stres rieši workoholici fajčením, pitím aj lieky

Workoholizmus je pre človeka veľmi nebezpečný predovšetkým z toho dôvodu, že vedie k ďalším závislostiam. Ľudia svoje zdravotné problémy aj duševné problémy lieči nadmerným fajčením, pitím alebo lieky, na ktorých sa postupom stávajú závislí.

Môže sa Vám ešte páčiť...