Zelené potraviny: prečo ich pridať do jedálnička?

Svoj jedálniček môžete spestriť o množstvo potravín a surovín. Aby ste ale dosiahli odporúčanú výživovú hodnotu, je dobré zakomponovať do jedálnička aj takzvané zelené potraviny, ktoré sa do istej miery vyzdvihujú nad ostatné. V čom spočíva ich kúzlo a prečo by sme do jedálnička mali zakomponovať práve ich?

Zelené potraviny ako zdroj dôležitých živín

Aj keď je pravdou, že dôležité živiny a látky nájdeme prakticky vo všetkom, je zároveň skutočnosťou, že v zelených potravinách nájdeme dôležitých zložiek o chlp viac. Najmä v posledných rokoch sú ohromným trendom, preto si poďme pripomenúť aspoň niektoré z nich. Spomenieme si aj konkrétne dôvody, prečo ich do jedálnička pridať.

Chlorella pre celkovú detoxikáciu tela

Jednobunková riasa, ktorá človeku možno nepríde sympatická, ale v podobe doplnkov stravy je to sympatickosť sama o sebe. Jej užívanie je rozhodne na programe dňa, pretože dokáže detoxikovať organizmus, napomáha tiež k celkovému prečisteniu krvi a upravuje optimálny krvný tlak. A čo viac – znižuje hladinu cholesterolu v krvi a posilňuje imunitný systém. Celkovo potom podporuje trávenie a je účinnou prevenciou civilizačných chorôb.

Zelený jačmeň posilňuje imunitu

Pokiaľ potrebujete v súčasnej dobe posilniť imunitný systém, aby vás neskolilo všade prítomné ochorenie, zelený jačmeň by mal byť súčasťou vášho jedálnička. Okrem toho, že posilní imunitu tiež rovnako ako spomínaná chlorella detoxikuje organizmus, upravuje hladinu cukru v krvi a pôsobí proti zažívacím problémom. A čo viac – lieči kožné ochorenie, akné a zabraňuje chudokrvnosti.

Spirulina pre zdravú krvotvorbu

Náš zoznam zelených potravín, ktoré stoja za zakomponovanie do jedálnička predovšetkým, uzavrieme spirulinou – sladkovodnou sinicou, ktorá sa obvykle vyskytuje hlavne v tropických alebo subtropických jazerách, kde sa pH pohybuje vo vysokých číslach. Podporuje zdravú krvotvorbu, posilňuje imunitný systém tela a znižuje aj vysokú hladinu zlého cholesterolu v krvi.

Môže sa Vám ešte páčiť...