Ženy milujú topánky! Kúpili by si však tie najdrahšie?

Každá žena miluje topánky. Ženy sú ochotné za topánky minúť naozaj veľké peniaze, ak sa im topánky skutočne páči. Dokázali by však ženy minúť aj niekoľko miliónov korún či dolárov, ak by sa im topánky vážne veľa páčili? Alebo má každá žena svoje isté medze? Poďme sa pozrieť na tie najdrahšie topánky sveta a sami si odpovedzte otázku, či by sme za ne dali skutočne toľko, koľko naozaj stojí.

• Retro Rose Pumps

Ak by ste zatúžili po topánkach z dielne módneho návrhára Stuarta Weitzman, asi by ste sa nedoplatil. Tento muž totiž zásadne vyrába topánky, ktoré sa uchytia v rebríčku tých najdrahších topánok sveta. Medzi jeho výrobky patria napríklad topánky Retro Rose Pumps, ktoré stoja zhruba milión dolárov. Sú plné diamantov – konkrétne sa ich tam umiestnilo cez 1800. Diamanty sú v tvare kvetov. Zatiaľ si napríklad tieto topánky mohla vyskúšať spisovateľka Coby Diablo, ktorá si ale nakoniec na odovzdávanie Oskarov vzala obyčajnejšie topánky.

• Marilyn Monroe

Topánky pomenované podľa hollywoodskej ikone opäť pochádza z dielne tohto návrhára. Opäť sa vyšplhali k neuveriteľnému milióna dolárov. Jedná sa o saténové topánky, ktoré sú zdobené kryštálovými náušnicami, ktoré pôvodne patrili samotnej Marilyn. Možno sa stretnete s verziou, kde náušnice nie sú – v tomto prípade sú nahradené ich replikami.

• Rubínové ihlové podpätky

Trochu drahšie topánky sú taktiež z dielne Stuarta Wietzmana, ktoré pomenoval „Rubínové ihlové podpätky“. Tieto topánky sú ocenené na zhruba 1 600 000 dolárov. Inšpirácia sa brala z obľúbeného filmu Čarodejník z krajiny Oz, kedy na topánkach je cez 642 rubínov.

• Popoluškine črievičky

Ak by ste sa niekedy chceli cítiť ako princezná, potom musíte mať Popoluškine črievičky. Jedná sa o krásnu obuv, ktorá je vyčíslená na zhruba dva milióny dolárov. Sú plné diamantov – konkrétne ich tu nájdeme približne 565! A opäť pochádza z dielne návrhára Stuarta Wietzmana.

Môže sa Vám ešte páčiť...