Životný štýl stále jedným z konceptov moderných domácností

Zariadiť si domácnosť do moderného štýlu nie je nič ťažké, ak sledujete aktuálne módne trendy vo svete bývania. Tie sa menia ako na bežiacom páse, podobne ako v módnom priemysle. Je ale pravdou, že niektoré hity sa stále držia na rebríčku popularity a z vrcholných pozícií ešte nechcú stretnúť. Medzi také trendy patria sedacie vaky, ďalej nestarnúce rozkladacie pohovky a všeobecne životný štýl, ktorý je aj naďalej jedným z kľúčových konceptov moderného bývania.

Čo je to životný štýl vo svete bývania?

Životný štýl je možné definovať rôzne. Ponúka sa ale otázka, ako ho špecifikovať v prípade bývania. V tejto súvislosti hovoríme o akomsi posune smerom k domovom, ktoré ponúkajú pocit bezpečia, istoty, pohodlia a pokoja. Inými slovami životný štýl je symbolom pre krásne, príjemné a útulné bývanie.

Hovoríme o veľmi inšpiratívnom trende, ktorým sa riadia ľudia milujúci napríklad rezidenčný dizajn. Tiež sa ním nechávajú inšpirovať majitelia menších obchodíkov alebo podnikov v pohostinstve. Ich cieľom je vzbudiť v zákazníkoch práve taký dojem, vďaka ktorému sa budú na dané miesto veľmi radi vracať.

Na životný štýl sa kladie dôraz aj v prípade zariaďovania kúpeľov alebo wellness centier. Útulnosť a príjemnosť z nich jednoducho musí vyžarovať.

Páni, nebojte sa. Nie je nutné dať vždy na najnovší trend, ak snívate o hernom kresle a manželka má iný názor.

Ako budú definované interiéry budúci rok?

V súvislosti so životným štýlom, ktorý aj na budúci rok zostane v popredí, sa ponúka otázka, ako budú v roku 2022 definované interiéry ako také. Z dostupných informácií vyplýva, že sa pozornosť upne skôr na mäkké farby a na dotyk príjemné materiály, ktoré v človeku vyvolajú veľmi upokojujúce pocity.

Prím by v každej modernej domácnosti mala hrať takzvaná dizajnová terapia čiže jednotlivé interiéry zariaďujte do takého štýlu, aby vás hladkali po duši. Vsádzajte na farby, ktoré vo vás prebúdza pocit pokoja, nebojte sa ani byliniek, ktoré v usušenom stave môžete nasypať do dekoračnej mištičky. Najmä je vhodný orgován alebo levanduľa, ktorá sa spomínanými upokojujúcimi účinkami pýši.

Môže sa Vám ešte páčiť...