Známa česká zbierka sa môže kochať novými príbory!

V oblasti bývania sa toho deje tiež mnoho, aj keď si rad udalostí ani neuvedomujeme, pretože svet bývania sledujeme iba vtedy, keď sa rozhodneme presťahovať sa alebo úplne zmeniť vzhľad našej domácnosti. V takom prípade sa na našom stole hromadia kopy časopisov a snažíme sa o to, aby následné naše bývanie bolo podľa aktuálnych módnych trendov. Ak sledujete napríklad novinky na internete, tiež nájdete mnoho inovácií, ktoré sa oplatí do domácnosti nakúpiť.

Ale v poslednej dobe ste sa mohli stretnúť miesto tipov pre vaše bývanie predovšetkým s jednou udalosťou, ktorá tiež patrí do tejto oblasti. Ide o zbierku českého obrieho riadu, ktorú poznáme iste každý. Teraz sa konečne rozrástla a o tom sa vo svete bývania jednoducho muselo písať!

Ide o zbierku kuchynského riadu, ktorú nájdete u pelhřimovského Múzeá rekordov a kuriozít. Teraz sa táto zbierka rozrástla ešte o niečo ďalšie, a síce o gigantické príbory, ktoré vás svojou veľkosťou naozaj uchvátia! K najväčšiemu polévkovému hrnci tak pribudla nová polievková lyžica, k čajové kanvičke mini lyžička ku kávičke a tiež k extra vysokému lieviku pribudla veľká vidlička, ktorá je veľká asi dva a pol metra. Partnera jej robí rovnako veľký príborový nôž.

Jedná sa o unikátnu expozíciu

Do tejto expozície pridala príbory Pacovská strojírna, ktorá do unikátnej expozície už kedysi dávno pridala ďalšie artefakty, ktoré môžete sledovať pri návšteve tohto múzea. Konkrétne sa do ich dielne radí predovšetkým veľká panva, ktorá by ešte potrebovala zodpovedajúce veľkú platničku, pretože inak sa s varením v takej obrie panvici môžeme rozlúčiť. Všetky exponáty, ktoré tu nájdete, sú registrované do Českej databanky rekordov Agentúry Dobrá deň.

Múzeum sa dá navštíviť v Pelhřimove a k videniu je naozaj niečo unikátne, čo len tak niekde neuvidíte. Toto múzeum je veľmi hojne navštevované radom návštevníkov, ktorí túžia svoj život obohatiť niečím úplne unikátnym a excelentne veľkým!

Môže sa Vám ešte páčiť...