Ako zo starých džínsov vykúzliť džínsy moderné?

Džínsy sú súčasťou každého šatníka. V súčasnej dobe sa však nejedná o nič lacného, bohužiaľ. Ak nechcete míňať za aktuálne štýlové džínsy, vykúzlite si ich doma zo svojich starých džínsov, ktoré nenosíte z toho dôvodu, že sa vám skrátka a dobre nepáči. Nebudete k tomu potrebovať nič, len perličky, ihlu a niť, nožnice, pinzetu a šmirgeľ papier. Len za pomocou týchto vecí sa z vašich džínsov stanú kúsky, za ktoré sú ľudia ochotní minúť aj tisíce. 

V súčasnej dobe sa ceny džínsov skutočne šplhajú do obrích sum. Navyše sú čím ďalej menej kvalitné, teda sa vážne neoplatí minúť tisíce za džínsy, ktoré sa roztrhnú po pár vypraniach. Ak patríte k tým ľuďom, ktorí si nájdu chvíľku času, môžete si počas tejto chvíľky zo starých džínsov vykúzliť džínsy nové, ktoré si na pohľad doslova zamilujete, a to nielen vďaka ich štýlu. 

Ako sme spomenuli vyššie, potrebovať budete iba perličky, ihlu a niť, nožnice, pinzetu a samozrejme šmirgeľ papier. 

Zo starých džínsov elegantný kúsok 

Aj zo starých džínsov sa môže stať elegantný kúsok, ku ktorému budete nosiť predovšetkým košele či saka. Stačí, keď si ich rozprestrite na zem a našimi na ne perličky, a to podľa vášho gusta. Džínsy môžu byť celé pokryté perličkami, ale na druhú stranu môžu byť pokrytý len z časti. Väčšinu sa na džínsy našívajú perličky v bielej farbe, ale ako sa hovorí, fantázii sa medze nekladú. 

Zo starých džínsov ošúchané kúsky 

A samozrejme nezabúdajme na to, že v súčasnej dobe frčí hlavne otrhané džínsy. Čím viac otrhané budú, tým lepšie! Ak svoje staré džínsy nechcete moc ničiť, odstrihnite si aspoň nohavice. Z nich pomocou pinzety vytahejte pár nitiek. Čím ledabyleji nohavice odstrihnete, tým budú džínsy vyzerať štýlovejšie. 

Ak túžite po dierach na kolenách, jednoducho džínsy rozstrihnite v miestach, kde sú kolená. Trhance najlepšie urobíte pomocou šmirgeľ papiera, kedy z trhliny opäť pomocou pinzety vyťaháme pár nitiek, aby boli džínsy štýlovejšie. 

Môže sa Vám ešte páčiť...