Zoznámte sa s Kateřinou Neumannovou

Česká republika sa pýši mnohými zaujímavými športovými osobnosťami. Medzi najznámejšie športové osobnosti sa radí celá rada športovkýň, ktoré sa svojimi výkonmi zapísali do českej športovej histórie. Jednou takou športovkyňou je aj Kateřina Neumannová, ktorá je preslávená tým, že je bežkyňa na lyžiach. Málokto o nej ale vie to, že je tiež cyklistka a že získala niekoľko ocenení aj na horskom bicykli. Každý o nej vie to, že je olympijskou víťazkou a zároveň majsterkou sveta v behu na lyžiach. 

Kateřina Neumannová sa dnes radí ku športovkyniam, ktoré sa svojimi športovými úspechmi zapísali do českej športovej histórie. Ako už bolo spomenuté, jedná sa o olympijskú víťazku a zároveň o majsterku sveta v behu na lyžiach. Dokonca pôsobila aj na poste prezidentky organizačného výboru Majstrovstiev sveta v severskom lyžovaní roku 2009, ktoré je bohužiaľ známe predovšetkým tým, že sa vysoko zadlžilo. 

Zastavme sa nad jej osobnom životom 

Najskôr sa zastavme nad jej osobným životom, ktorý je veľmi zaujímavý. Najväčší podiel na jej úspechu mal jej manažér, ktorého stretla po svojom neúspechu na majstrovstvá sveta roku 1999. Jej manažérom bol od tej doby Jindra, ktorý je zároveň aj otcom jej dcéry. Teda, nie je nikde uvedené, že sa jedná o otca jej dcéry, ale je to neslávne známej verejné tajomstvo, ktoré nikdy nebolo Neumannovú vyvrátené. Ak je to naozaj pravda, otec jej dieťaťa je o pätnásť rokov starší ako sama Neumannová. 

Okrem úspechov v športe sa Neumannová dočkala aj mnohých úspechov v politike a usadila sa na mnohé športové posty, ako je podpredsedníčka komisie športovcov asociácie európskych olympijských výborov. 

Úspechy na lyžiach aj na horskom bicykli 

Medzi úspechy Neumannovej sa radí nielen úspechy na lyžiach, ale aj na horskom bicykli, čo o nej vie len málokto. Zatiaľ čo na lyžiach sa stala majsterkou sveta a olympijskou víťazkou, medzi úspechy na horskom bicykli patrí úspechy na Letnej 

ích olympijských hrách alebo úspechy na Majstrovstvách sveta Českej republiky. 

Môže sa Vám ešte páčiť...