Ako zvládnuť upratovanie domácnosti rýchlo a efektívne

Blíži sa toľko nechcená sobota, ktorá sa pravidelne nesie v znamení upratovania? Upratovanie domácnosti je nevyhnutnosťou, ale nikde nie je napísané, že mu musíte venovať celé dopoludnie alebo popoludnie. Buďte pri tom múdri. Vezmite si špeciálne čistiace prostriedky, všetky potrebné dezinfekčné prostriedky a pustite sa do toho – veď len v čistom dome sa dá dobre žiť, však?

Predtým, ako sa pustíte do pravidelného upratovania, je však nevyhnutné mať vopred pripravený plán alebo víziu, vďaka ktorej bude upratovanie vykonané správne a v časovom rámci, ktorý je pre vás prijateľný. Čo všetko chcete v rámci upratovania urobiť? Chcete sa vrhnúť na poriadne upratovanie vrátane okien, alebo chcete tradičnejšie týždenné upratovanie, aby sa na policiach dlho nehromadil prach?

Umiestnite všetko na svoje miesto

Veľký krok urobíte, ak všetky svoje veci uložíte na svoje miesto ešte predtým, ako začnete upratovať. Každý tanier, deka alebo plyšová hračka má svoje miesto a ak ich hneď na začiatku umiestnite tam, kam patria, ušetríte si veľa nervov. Prinajmenšom sa budete motivovať, pretože sa vám zrazu bude zdať, že domácnosť nie je tak nekonečne špinavá, ako sa na prvý pohľad zdalo.

Ak sa budete snažiť pravidelne ukladať všetko na svoje miesto bez toho, aby ste skutočne upratovali, stane sa to veľmi príjemným zvykom, ktorý vám ušetrí čas pri tradičnom upratovaní.

Pravidelnosť ruže prináša

Podobne ako pri chudnutí je potrebné pravidelne cvičiť a hýbať sa, podobne je to aj pri upratovaní. Efekt krátkeho a rýchleho upratovania nedosiahnete, ak zanedbáte týždenné upratovanie a ak všetky práce necháte na sobotu alebo jeden deň v mesiaci.

Pokiaľ ide o upratovanie, jedným z kompromisov, ktoré fungujú, je obetovať aspoň hŕstku času častejšie, než investovať hromadu času v jeden deň.

Získajte pomoc

Rýchle a efektívne upratovanie bude hračka, keď si necháte pomôcť. Využite pomocnú ruku svojich blízkych alebo profesionálnych upratovačiek.

Môže sa Vám ešte páčiť...