Blíži sa čas vianočných hviezd!

Vianočný čas pomaly, ale isto prichádza. Ak sa aj vy vianočných sviatkov nemôžete dočkať, určite máte nakúpené aj vianočné darčeky. Je chvályhodné to, či už máte nakúpené všetky darčeky, pretože sa tak vyhnete davovému šialenstvo, ktoré sa za chvíľku dostane do obchodných domov. Okrem vianočných darčekov sa však už teraz môžeme stretnúť s predajom vianočných hviezd. Vianočná hviezda patrí k Vianociam rovnako ako stromček alebo ako kapor a zemiakový šalát. Bez nej to skrátka nie sú tie pravé Vianoce. Možno sa teraz pýtate, kde ju už môžete kúpiť. Tiež vás možno zaujíma, ako sa o takú vianočnú hviezdu starať. Prinášame vám preto zopár tipov. 

Kde vianočné hviezdu môžem kúpiť? 

Vianočná hviezda sa samozrejme dá kúpiť v mnohých kvetinárstvach. Mnoho kvetinárstvo ponúka nielen tú klasickú vianočnú hviezdu s jedným kvetom, ale tiež tu väčší – s tromi alebo viacerými kvetmi. Niektoré vianočné hviezdy sú posiate striebrom, iné zlatom, aby pôsobili oveľa vánočněji. 

Ak však chcete kúpi tejto krásnej, červené kvety prispieť na dobrú vec, mint kvetinárstvo a radšej si kúpte nejakú hviezdu v škôlkach či školách. Iste vaše deti onedlho prídu s dotazníkom, či si takú krásnu hviezdu nechcete kúpiť. Hviezdy, ktoré sa predávajú v školských inštitúciách, sú síce o niečo drahšie, ale skoro celá suma, za ktorú si hviezdu kúpite, putuje na dobrú vec. 

Ako sa o vianočné hviezdu starať? 

Vianočná hviezda je skrátka a dobre čisto vianočné kvetina. Musíte si uvedomiť, že tu bude len cez zimu, na jar sa už do vašich kvetináčov dostanú zase iné druhy kvetov, napríklad narcisy alebo hyacinty. Takáto vianočná hviezda by sa rozhodne nemala prelievať. Zalievajte ju raz týždenne, ale príliš. Hviezda by sa mala zalievať samozrejme do téglika pod kvetináčom, pretože ak sa bude zalievať z vrchu, listy môžu začať žltnúť a hniť, teda hviezda nemusí vydržať ani počas vianočných sviatkov. 

 

Môže sa Vám ešte páčiť...