Čím vyzdobiť dom pristi rok, keď na dvere klope jeseň?

Vyzdobiť si svoj dom na jeseň nie je vôbec jednoduché. Predsa len nie všetky rastliny sa hodia na okenné parapety, navyše fúka vietor a neustále prší, preto vytvoriť nejakú peknú, dekorovanou vázu von pred dom nie je najlepší nápad. 

Našťastie nemusíte strácať hlavu. Existuje niekoľko krásnych dekorácií, ktoré sa s jeseňou doslova viažu. 

1) Veniec na dvere 

Najzákladnejšie dekorácií je rozhodne veniec na dvere. Pokiaľ máte veniec na dverách, je jasné, že už vás navštívil jeseň. Ak ešte veniec na dverách nemáte, jeseň do vášho domu nezavítal. Ideálne je, keď je veniec na dverách zložený z nádherných makovíc alebo zo slamy či obilnín. Keď k tomu pridáte suché opadané lístie alebo suché kvety ruží, vytvoríte nádherný jesenný veniec, ktorý vám bude každý závidieť. 

2) Vresy na oknách 

S jeseňou sa tiež viaže to, že z okenných parapetov dávajú dole muškáty, ktoré pripravujeme na prezimovanie. Muškáty by sme však niečím mali nahradiť, ideálne vresy, ktoré sú k zohnaniu teraz všade. Vresy s dobrou starostlivosťou vydrží až do adventu. 

3) Okrasné tekvice pred domom 

Keďže sa jeseň nesie v znamení silného vetra, odporúčame voliť takú jesennú dekoráciu, ktorú vietor neodvane. Myslíme tým napríklad voly okrasné tekvice, ktoré sa naaranžujú do misiek pred dom. Nemusí sa však aranžovať len pred dom, ale môžu sa aranžovať tiež na schody alebo v interiéri na dekoratívne taniere. 

Môže sa Vám ešte páčiť...