Premieňame dom v jesennej príbytok. Na čo nesmieme zabudnúť?

Keď príde jeseň, začína sa meniť dom v jesennej príbytok. Predsa len sa musí zložiť z okenných parapetov muškáty a iné letné kvetinky, ktoré môžu jesenné mrazíky zničiť. Rovnako tak sa z dverí dáva dole typicky letné veniec a všetko sa nahrádza jesennými dekoráciami. Aby ste aj svoj dom premenili v typicky jesennej príbytok, prinášame niekoľko tipov, ktoré určite oceníte. 

Všetko začína u okien 

Ako sme spomenuli, s príchodom chladných jesenných dní je načase zožať typické letničky z okien a pripraviť ich na prezimovanie. Takými kvetinami myslíme napríklad spomínané muškáty, ktoré je potrebné zrezať a následne ich zložiť z okenných parapetov. Najlepšie urobíme, keď muškáty upraceme do miest, kde je maximálne desať stupňov Celzia. 

To však neznamená, že okenné parapety musí byť prázdne. Naopak! To znamená, že môžeme byť krapet kreatívny a že si okná môžeme vyzdobiť inými kvetmi, ktoré budú okenné parapety skrášľovať až do adventu. Typickou jesenné farebnú kvetinou sú vresy, ktoré potrebujú kyslejšie pôdu, ďalej tiež chryzantémy, ktoré síce dávame najčastejšie na hroby v dobe dušičiek, ostatne môžu robiť parádu aj celému domu. 

Okenné parapety môže rozžiariť tiež veľmi obľúbené okrasné kapusty, ktoré je tak odolné, že vydržia celú dlhú zimu. Navyše je zaujímavé v tom, že sa so znižujúcou teplotou viac a viac sfarbuje. Kto by teda takú rastlinu nechcel mať na svojom okne? 

Pokračujeme pri vstupných dverách 

A ako sme spomenuli v úvode, s príchodom jesenných mrazíkov sa mení aj vence na dverách. Teraz je potrebné vence zmeniť za trochu tmavšie vence, ktoré sa môžu skladať zo sušených listov, obilie, tiež z makovíc alebo z lyka. Ideálne sfarbenie by malo byť dohneda, ale nebojme sa ani bordó farbičky či farbičky oranžovej. 

Okrasné tekvice urobia parádu aj doma 

Do jesennej nálady by sa mal dom dostať aj vnútri, preto doma urobte jemnou jesenné výzdobu skladajúci sa z okrasných tekvíc. Tie vo svojej záhrade pestuje kdekto. 

Môže sa Vám ešte páčiť...