Farebná pohovka? Prečo nie? Len ju opatrne kombinujte s ostatním

Pri zariaďovaní domácnosti dbáme na to, aby sme mali domácnosť čo najmodernejšie. Predsa len budeme si do nej pozývať návštevy a rozhodne sa nechceme za naše bývanie hanbiť. Najväčší dôraz kladieme na zariaďovanie obývacej izby, pretože to je miestnosť, kde budeme okrem spálne tráviť pomerne dosť času. Dominantou celého obývacej izby by mala byť krásna pohovka, ktorou sa nebojte kúpiť výraznejšie – pokojne aj farebnú.

V súčasnej dobe sú populárne hlavne neutrálne tóny farieb, teda napríklad sivá, hnedá alebo biela. Mnohým ľuďom však tieto kombinácie môžu prísť doslova nudné, preto chcú neutrálne kombináciu trochu oživiť.

Veľkým kontrastom v obývacej izbe môže byť napríklad už spomínaná pohovka, ktorá je skutočne dominantou celého obývacej izby. Nebojte sa masívnych kúskov, ale nebojte sa ani výrazne farebných kúskov, ktoré zaujmú na prvý pohľad.

Otázkou však je, akú farbu by mala sedačka mať?

červená

Najlepšie urobíte, ak si zaobstaráte sedačku v červenej farbe. Táto farba je nielen výrazná, ale perfektne sa hodí k čiernobiele či k šedobielej kombinácii. U všetkých farebných sedačiek, nielen u tejto červenej, je však nutné dbať na kombinácii s ostatnými kúsky, ktoré si do obývačky kúpite. Predsa len jeden kontrastný prvok a pestrofarebnosť všeobecne je niečo celkom iné.

horčicovo žltá

Určite ste hlavne vo svete módy zaregistrovali to, že je veľmi štýlová horčicovo žltá farba. Ani s touto farbou nepostavíte vedľa, tým si môžete byť istí. Len tu dbajte na dobrú kombináciu farieb – predsa len k tejto farbe nejde každá farba.

žltá

Pestrú žltú taky nikdy nič nepokazíte. Ak vo vašom obývacej izbe nemáte dostatok svetla, zvoľte kombináciu žltej a bielej farby. Biela všeobecne miestnosť zväčší a trošku presvetlí, žltá ju krásne rozsvieti. Opäť tu platí, že žltú farbu nekombinujte s inými pestrými farbami, nech váš obývacia izba nevyzerá chaoticky a moc naživo.

Môže sa Vám ešte páčiť...