India plná tulipánov. Navštívte najväčšiu záhradu v Ázii

Keď sa povie slovo „tulipán“, všetkým sa vybaví najmä jar a taky Amsterdam. Všeobecne Holandsko je plné týchto nádherných, jarných kvetov, avšak v súčasnosti sa ich veľa vyskytuje aj v najväčšej záhrade v Ázii. Kto by to bol čakal, že sa do Indie bude jazdiť predovšetkým za tulipány a nie za tunajšie kultúrou a nádhernými pamiatkami!

Tulipány začnú kvitnúť v tunajšej nádhernej záhrade nazvanej Indira Gándhí Memorial Tulip garda, ktorá je skutočne najväčší svojho druhu v Ázii. Možno práve vďaka tomuto faktu to bude nová turistická atrakcia, za ktorou sa budú schádzať ľudia z celého sveta. V súčasnej dobe sa dokončujú finálne úpravy a tulipány zatiaľ začínajú kvitnúť, avšak už teraz je jasné, že ročne tu vykvitne viac ako 1,25 miliónov kvetín. Viete si to vôbec predstaviť? Ak nie, je načase sa vydať do Indie.

Kedy sa do záhrady vydať?

Keďže sa jedná o záhradu plnú najmä tulipánov, vydať by ste sa sem mali v apríli, prípadne v máji. To je totiž obdobie, kedy tulipány rastú najviac. Vďaka tomu, že sa v záhrade nachádza toľko tulipánov, má záhrada opäť iný nádych. Tunajší obyvatelia záhradu nazývajú rajom na zemi. Predpokladajme, že to raj skutočne je, pretože nič nesvedčí o opaku.

Konkrétne tulipány tu samozrejme nerastú po celý rok. Záleží vždy na aktuálnom počasí, ale väčšinou sa rast tulipánov odhaduje na tri týždne až mesiac.

Koľko druhov tulipánov tu uvidím?

Čo sa týka počtu druhov tulipánov, máte sa skutočne na čo tešiť. V súčasnej dobe sa tu nachádza 1,25 miliónov tulipánov a viac ako 50 druhov tejto kvetiny. Tento rok sa na záhradu zasadili i nové odrody tulipánov, čo ocenia nejeden návštevník tejto dych berúce záhrady.

India tak začala konkurovať obľúbenému Holandsku. Ak však priláka toľko turistov, ako Holandsko rok čo rok, to je zatiaľ vo hviezdach. Dobre našliapnuté však záhrada rozhodne má.

Môže sa Vám ešte páčiť...