3 miesta v Európe, ktoré musíte navštíviť

Cestovanie dokáže vždy potešiť. Pocítite radosť zo života, z kultúrneho i gastronomického bohatstva, z toho, že svoje dni trávite podľa svojich predstáv. Aké 3 miesta v Európe si rozhodne nesmiete nechať ujsť?

Na sever, alebo na juh?

Väčšina z nás má svoje jasné preferencie. Zatiaľ čo niekto nedá dopustiť na stredomorskú klímu a láka ho Čierna Hora, iní už sa tešia, keď objavia Estónsko alebo Nórsko. Ak sa nemôžete s priateľmi alebo partnerom dohovoriť, kam to bude, nebojte sa oddelenej dovolenky. Poznáte nových ľudí a potom si budete mať možnosť odovzdať všetky skúsenosti a zážitky. Opäť budete mať o čom hovoriť. Tak, kam to bude? Tieto 3 destinácie rozhodne nesmiete vynechať.

Kláštor Montserrat neďaleko Barcelony

Barcelona je ako zjavenie. Dostanete sa tam za niekoľko hodín autobusom, alebo si tam priamo zaletíte. Úhľadne zoradené ulice vidíte už z lietadla, kedy sa prvýkrát začnete tešiť na to, až mesto objavíte. Kláštor Montserrat je od Barcelony vzdialený asi hodinu cesty. Takže až sa dosýta vykúpate na mestskej pláži a budete mať dosť aj prechádzok po pamiatkach, doprajte si oddych. Hore vás vyvezie zubačka az kláštora budete mať dokonalý rozhľad po okolí. Chcete malý trek v okolí tejto pôsobivej stavby?

Ideme do Škótska

Je to sen každého cestovateľa a milovníka fantasy a sci-fi kníh a filmov. Škótsko v sebe ukrýva čosi tajomné. Je to zahalené všadeprítomnou hmlou a zastreté množstvo tajomstvami. Objavte klasické pamiatky, ale aj malé pustovne a kúzlo pobrežia jazier i morí. Môžete si pokojne zasurfovať, alebo sa pustiť do objavovania miestnych gastronomických špecialít. Jedno je jasné – keď Škótsko objavíte, s radosťou sa sem budete vracať.

Zostaneme v strede Európy

Človek by nepovedal, koľko krásy sa môže skrývať u našich susedov. V Gdansku vám to dôjde. Hanzové mesto je plné pohnutej histórie aj nečakane kozmopolitnej prítomnosti. Vydajte sa do prístavu!

Už sa tešíte, keď sa vydáte na cestu?

Môže sa Vám ešte páčiť...