Čím vodiči zaručene naštvú ostatných vodičov?

Mať v dnešnej dobe automobil je veľká výhoda. Potrebujú a ocenia ho hlavne tí, ktorí majú prácu vzdialenú aj niekoľko desiatok kilometrov. Ak aj vy k týmto ľuďom patríte, automobil je vaším najlepším a najvernejším parťákom, bez ktorého si neviete predstaviť deň. Bohužiaľ vodičský preukaz v dnešnej dobe získa takmer každý, čo niekedy robí veľkú neplechu. Čím ďalej viac vodičov je nezodpovedných, čo často vedie k dopravným nehodám. Okrem toho sa čím ďalej viac začínajú robiť veci, ktoré štvú ostatných vodičov. Viete, aké veci zaručene naštvú ostatní? A nerobíte je taky?

Samozrejme vecí, ktoré štvú ostatných vodičov, je hneď niekoľko. Vypísali sme vám tie najhoršie zlozvyky a mravy, ktorých sa najčastejšie dopúšťame. Treba si je teraz uvedomíte a odbúrate je! Tak tu sú:

Nejdete na zelenú

Mnoho ľudí v dnešnej dobe pri státí na červenú textom alebo surfuje po sociálnych sieťach. Bohužiaľ to má za následok to, že si nevšimnú, keď z červenej sa stane zelená. Vodiči za takými nevšímavým vodiči začnú trúbiť, niektorí aj vystupujú z dverí a ťukajú na okno nevšímavému vodičovi pred ním. Ak aj vy viete, že sa vám to občas stáva, zbytočne neštvú ľudí za vami a buďte stále v strehu.

Parkujú na dvoch parkovacích miestach

Bohužiaľ sú medzi nami aj takí vodiči, ktorí nevedia parkovať. Aby boli istí, že zaparkujú, radšej zaparkujú na dve miesta naraz. Bohužiaľ si takí vodiči neuvedomia, že počas popoludnia, kedy je na parkoviskách (hlavne u obchodných domov či hypermarketov alebo supermarketov) najviac ľudí, takto značne komplikujú iným ľuďom život. Naučte sa preto parkovať, inak radšej nechajte auto doma a choďte na nákup pešo.

Keď idete pomaly na diaľnici

Ak jazdíte často po diaľniciach, viete, že jeden pruh je určený tým rýchlejšie idúcim vozidlám. Ak však v tomto pruhu idete rýchlosťou sotva osemdesiat kilometrov za hodinu, naštvete tým všetkých ďalších účastníkov cestnej komunikácie.

Môže sa Vám ešte páčiť...