Čo si vziať a čo nevziať do divadla

Chystáte sa do divadla? V súčasnej dobe je divadlo miesto, ktoré navštevuje čoraz viac ľudí. Ľudia totiž konečne začínajú prichádzať na to, že divadlo je kultúrny zážitok, ktorý je zakaždým iný. Ak taky plánujete zavítať do divadla, mali by ste vedieť, čo sa do divadla sluší vziať a čo si radšej neobliekať. Predsa len to nie je kino, kam si môžete vziať doslova všetko. Divadlo je miesto, kam si rozhodne všetko vziať nemôžete. Mohli by ste totiž riskovať vyhodenie z divadla, aj keď by ste mali zakúpený lístok. 

Pokiaľ chcete divadelné predstavenia, na ktoré ste si zakúpili lístok, naozaj vidieť, rozhodne neriskujte nepustenie do divadelného sály kvôli oblečenie. Prezradíme vám preto, čo sa oplatí si vziať na seba a čo radšej na seba neobliekať, pretože by vás to mohlo z divadla vyhodiť. 

Čo si na seba nebrať 

Rozhodne si neberte nič extrémne pohodlného v podobe teplákov alebo mikiny. To je skrátka tabu. Rovnako tak si neberte obyčajná tričká, ktoré majú napríklad menovkami alebo sú pestrofarebná a septembra na míle ďaleko. Aj keď sa medzi nami nachádza tí, ktorí si obyčajné tričko vezmú do divadla, nepridávajte sa k nim, nie je to naozaj slušné. 

Rovnako tak sa nehodí do divadla tenisky ani nič podobné. Batohy, šiltovky alebo čiapky si taky do divadla neberte. 

Čo si do divadla vziať 

Ponúka sa teda otázka, čo sa do divadla sluší si obliecť. Všeobecne možno povedať, že spoločenské oblečenie. Dámy kostýmy, sukne alebo šaty, páni sako, košele, spoločenské nohavice. Pre obe pohlavia platí, že si môžu vziať poltopánky, dámy si navyše môžu vybrať medzi poltopánkami, sandálky alebo prípadne lodičkami. Páni by mali outfit doplniť hodinkami, dámy zase vkusnú kabelkou, ktorá nie je zbytočne veľká alebo na druhú stranu zase príliš malá. 

Dámy si môžu vziať samozrejme spoločenské nohavice, prípadne sako. Páni nemusí siahať po klasických vypasovaných košeliach, ale môžu si vziať napríklad košele bez golierov. 

Môže sa Vám ešte páčiť...