Kravaty, motýliky alebo viazanky – čo je najlepšia voľba?

Páni väčšinou milujú svoje pohodlie – pohodlný štýl tak uprednostňujú v obliekaní pred tým elegantnejším. Predsa len je na nezaplatenie, keď si môžu páni obliecť obyčajné šortky a k tomu vkusné tričko, ktoré dokonale ladia k farbe šortiek. Väčšinou však páni jedného dňa musí vytiahnuť a oprášiť svoje staré obleky, pretože sa napríklad žení ich najlepších kamarát alebo sa oslavuje nejaké výročie, je pohreb či nejaká narodeninová oslava je poňatá vo veľkom štýle.

V tom prípade sa naozaj pre takéto udalosti nehodí mať ležérne look, a tak sú páni donútení vziať si nepohodlný oblek, k nemu samozrejme nejakú vypasované košeľu v pomerne svetlých farbách, aby partnerka nič nenamietala, ak tomu všetkému si musí obuť aj nejaké tie poltopánky, ktoré sú skrátka podľa partneriek základ dobrého a elegantného looku. Ovšem mnohokrát sa musí priviazať ešte nejaký detail – a tým je kravata, viazanka alebo motýlik.

Čo je však najlepšie?

V poslednej dobe sa vyvaruje klasických kravatám, ktoré sú veľmi široké. Takéto napríklad nosil Chandler v obľúbenom seriáli Priatelia. Lenže v skutočnosti sa tento kúsok naozaj nenosí – vyhnite sa mu oblúkom. Dokonca sa vyvarujte aj takto hrubým kravatám, aj keď by na nich bol aj ten najviac štýlový vzor na svete.

Namiesto kravát voľte viazanky. Jedná sa o úzke kravaty, ktoré aktuálne trhajú rekordy v predajnosti. Ak si totiž nevezme niekto motýlika, potom si vezme viazanku, pretože ostatné kúsky sú skrátka tabu.

Viazanky sú veľmi štýlové nielen vďaka svojej úzkej podobe, ale tiež sú absolútne fenomenálne hlavne vďaka svojim vzorom, ktoré nájdete na mnohých z nich. Najlepšie sú hlavne bodkami, ktoré sú vážne sladké, ale samozrejme urobíte dobre aj s inými minimalistickými vzormi.

Ak motýlik, je potrebné mať špeciálnu košeľu

Ak však ste zástanca motýlika, musíte mať špeciálne košeľu. Je to tá košeľa, ktorá má zaujímavý golier – presne pre motýlika. Naviac má skryté gombíky, čo je u motýlika pomerne podstatné. Motýlik sa neodporúča nosiť k takej košeľu, kde sú gombíky veľmi výrazné a kde nie je špeciálny golier. Inak je to však samozrejme voľba číslo jedna.

Môže sa Vám ešte páčiť...