Kabelky na každú príležitosť. Aké mať jednoznačne v zbierke?

Koľko vlastníš kabeliek a batôžkov, toľkokrát si človekom. Nehovorí sa to tak? No, či už sa to hovorí alebo nie, je pravdou, že každá žena má kabeliek viac ako dosť. Dôvod je prostý – jedná sa o čosi, čo podčiarkuje osobnosť a outfit privádza k dokonalosti. V prípade, že si nie ste istí tým, čo konkrétne by malo okupovať vašu existujúcu zbierku, poďme sa zoznámiť aspoň so základnými modelmi, ktoré by nemali chýbať žiadnej žene v šatníku.

Kabelka s efektom kože

Aj keď najmä ekologicky založené ženy budú nad koženou kabelkou vyhrňovať nos, nemusí sa nutne kupovať pravá. Koženkové čiže kabelky z umelej kože plne nahrádzajú pravé alternatívy, sú navyše šetrnejšie nielen k prírode, ale aj k nášmu rozpočtu.

V prípade, že si zaobstaráte kabelku s efektom napríklad krokodílej alebo inej kože, budete mať formálny kúsok hodiaci sa hlavne ku kancelárskym outfitom. Pokiaľ bude väčšia, zmestia sa do nej všetky potrebné dokumenty. Menšie zase pekne doplnia outfit, ktorý si beriete na blížiaci sa večierok.

Kabelka v tvare vaku

V posledných rokoch sa do popredia dostali kabelky v tvare vaku, ktoré sa hodia nielen k ležérnym outfitom, ale aj k tým formálnejším. Môžu mať rôzne zdobenia, ale tiež môžu byť úplne bez zdobenia, čím sa zaistí to, že dokonale padnú ku všetkému.

Kabelky v tvare vakov nie sú kúskom, ktorý by sa prehadzoval cez rameno. Naopak sa tento typ kabeliek usídli práve na našich ramenách.

Okrúhla kabelka

Hľadáte kabelku k šatám? Či už k letným alebo formálnejším, vhodné sú okrúhle kabelky. Zatiaľ čo k letným zvolíme ratanové alternatívy, ktoré sú na koženkovom popruhu, na spoločenské akcie k róbam šitým zo striebra a perál sadnú skôr alternatívy kovové, respektíve s kovovými prvkami, ktoré sa ľahko vezmú do rúk.

Samozrejme okrúhle kabelky môžu nahradiť (najmä pri spoločenských akciách) aj tradičné listové kabelky, ktoré sa lepšie chopia do ruky, ale je pravdou, že okrúhle verzie vyzerajú o niečo lepšie.

Môže sa Vám ešte páčiť...