Obliekajte sa ako Škandinávky

Škandinávia sa dostala do nášho života, o tom niet pochýb ani sporu. Svoje bývanie zariaďujeme do chladnejšieho, no naozaj štýlového škandinávskeho štýlu, dokonca začíname podľa Škandinávcov aj žiť. Bolo len otázkou času, kedy sa začneme inšpirovať Škandinávcami aj v oblasti módy.

Škandinávky a ich štýl obliekania sa pomerne rovná škandinávskemu štýlu bývania. Vsádza sa predovšetkým na jednoduchosť, aj na praktickosť, pohodlnosť, zároveň však musia byť jednotlivé kúsky naozaj šik. U severských žien by ste pravdepodobne nikdy nenarazili na gýčovité outfity, ktoré vynikajú v dave. Skôr u nich vedie konzervatívnejší štýl obliekania.

Inšpirujte sa severskými ženami

Pokiaľ milujete škandinávsky štýl bývania, ktorý je funkčný, úsporný, aj po dizajnovej stránke dokonalý, určite si zamilujete aj škandinávsky štýl obliekania. Ako už bolo spomenuté, štýl obliekania a štýl bývania sa prakticky rovná.

Nemyslite si však, že severské ženy sa obliekajú nudne, aj keď vám to teraz môže prísť. Severské ženy sa ani zďaleka neobliekajú nudne, vedia krásne kombinovať rýdzo ženské i rýdzo mužské prvky šatníka, neboja sa nevšedných kombinácií, ktoré však vždy vyzerajú elegantne, nie divoko alebo gýčovito.

To, že sú práve severské ženy všeobecne veľmi štýlové, potvrdzuje aj fakt, že práve ony priniesli do sveta módy kombinovanie ležérneho a elegantného štýlu obliekania. Práve ony stoja za kombináciou tenisiek a elegantného oblečenia, ony spojili športové topánky so šatami a sukňami. Predtým to nikto neurobil a ony sa rozhodli zboriť toto zaužívané pravidlo.

Klasika, pohodlie a byť nad vecou

Ak sa chcete obliekať podľa Škandinávok, mali by ste sa držať ich motta, a síce mali by ste staviť na pohodlie, klasiku a mali by ste byť zároveň stále nad vecou. Je dôležité vždy myslieť na to, že vzhľad skutočne nie je to najdôležitejšie. Dobre môžete vyzerať aj v pohodlnej mikine, nielen v podpätkoch alebo sukni do pása.

Môže sa Vám ešte páčiť...