Aj módny priemysel trpí. Kamenné predajne sú ohrozované e-shopmi

Nový typ koronavírusu priniesol do sveta podnikania mnohé zmeny. Napríklad digitalizácia sa zásadným spôsobom zrýchlila. Spoločnosti, ktoré dlhé roky podnikali výlučne off-line alebo sa spoliehali na svoje kamenné predajne, sa zrazu museli rozhodnúť, či zachránia svoje podnikanie a prejdú do online sveta, alebo vydržia a prežijú len niekoľko týždňov s dodávkou tovaru. Mnohé podniky sa skutočne vrhli do online sveta ako lavína, ale mnohé nie. Alebo áno – ich predaj jednoducho nestačí.

To je problém mnohých módnych značiek, ktoré boli donedávna otvorené. S príchodom vládnych protiepidemických opatrení museli zatvoriť obchody a spoliehať sa na svoje zatiaľ nie veľmi prosperujúce e-shopy.

Mnohé kamenné obchody končia svoju činnosť

Už minulý rok ukázal, aké dôležité je mať v súčasnosti e-shop. Módne značky, ktoré vsadili na online obchody, urobili najlepší krok svojho života. Podarilo sa im vybudovať svoj internetový obchod. Spoločnosti, ktoré sa spoliehali na dobrú povesť a na to, že sa k nim zákazníci budú hrnúť ako predtým, urobili veľkú chybu.

Jednou z takýchto značiek, ktorá s najväčšou pravdepodobnosťou ľutuje svoju chybu, je Forever 21, ktorá už minulý rok oznámila bankrot a úplnú likvidáciu všetkých svojich pobočiek. To viedlo v krátkom čase k obrovskému zatváraniu predajní – na celom svete bolo zatvorených celkovo 350 predajní.

Francúzsky výrobca odevov Camaieu je v tomto roku v podobnej situácii. Aj ona pomaly, ale isto zatvára všetky svoje pobočky – v súčasnosti je otvorených menej ako 20 z takmer 30.

Obchodné domy a nákupné centrá prichádzajú o peniaze

Treba povedať, že ani nákupným triedam, ani obchodným domom sa nedarí. V oboch prípadoch ide o obrovské straty. Pandémia koronavírusu tu mala skutočne veľký vplyv a maloobchodníci zrazu nie sú schopní platiť nájomné.

Môže sa Vám ešte páčiť...