Ako sa zbaviť toľko nenávidenej celulitídy?

Celulitída je jedným z problémov, ktorý je veľmi dobre známy najmä ženám. Hovoríme najmä o tzv. pomarančovej koži, ktorá nie je práve zdravotným, ale skôr kozmetickým problémom. Môže to však negatívne ovplyvniť sebavedomie žien. Tento kozmetický problém je spôsobený najmä nesprávnym životným štýlom, genetickými predispozíciami alebo zlými pohybovými či stravovacími návykmi. Na vine však môže byť aj hormonálna antikoncepcia.

Nech už je vo vašom prípade na vine čokoľvek, vyhnite sa priberaniu. Nadváha alebo obezita tomuto kozmetickému problému neprospieva. Zároveň sa snažte zlepšiť svoje stravovacie návyky, ktoré môžu tiež viesť k ukladaniu tuku do tukových buniek, čo opäť zhoršuje príznaky potenia.

Najčastejšie kladenou otázkou však je, ako sa zbaviť celulitídy. Existuje niekoľko možností. Začnime správnym stravovaním.

Vyvážená strava ako základ úspechu

Jedným zo spôsobov, ako sa zbaviť nenávidenej celulitídy, je vyvážená strava. Ak vaša strava nie je najlepšia, upravte ju. Zamerajte sa najmä na bielkoviny, ktoré by ste mali telu dodávať vo vyváženom množstve. Nebojte sa však kombinovať aj tuky a sacharidy. Rozhodne nehladujte; ak máte ťažkosti, poraďte sa s odborníkom na výživu.

Dodržiavajte pitný režim

Čo ešte môžete urobiť, aby celulitída zmizla? Dodržiavajte pitný režim. Odporúčame piť najmä čistú vodu, ktorá je najdôležitejšia pre metabolizmus v tele. Vyhýbajte sa liehovinám alebo kofeínu, ktoré telo skôr dehydratujú, než hydratujú.

Pokračujte v pohybe

Ďalším spôsobom, ako sa zbaviť problematickej celulitídy, je zaradiť dostatok cvičenia. Cvičte a hýbte sa – dostatok pohybu pomáha pri problémoch s cirkuláciou lymfy, čo vedie k lepšiemu napumpovaniu svalov a ich spevneniu.

Ďalšie tipy, ako sa zbaviť celulitídy

  • Kozmetické výrobky
    Doplnky stravy

Môže sa Vám ešte páčiť...